Složte si z Lega limetkové Lamborghini Sián v měřítku 1:8. Stavebnice má téměř čtyři tisíce dílků

Na plastových kostičkách stavebnice Lego vyrostlo již několik generací dětí i dospělých. Dánský výrobce jim nabídl nespočet sad, inspirovaných skutečnými i fiktivními předlohami. Aktuální novinkou je sportovní automobil Lamborghini Sián FKP 37, vydaný v edici Lego Technic.

Obsahem balení je 3 696 dílků, ze kterých lze postavit uvedený vůz v měřítku 1:8. Model překvapí například zmenšenou replikou dvanáctiválcového motoru s pohyblivými písty, pohyblivým zadním spoilerem, zatáčecími koly či funkčním odpružením.

Hypersport z Lega

Prvním prvkem, kterým nová stavebnice zaujme hned po rozbalení, je krabice. Ta je inspirována ikonickými liniemi, signaturou světlometu a atraktivní barvou vozu Lamborghini Sián, který byl poprvé představen na loňském autosalonu ve Frankfurtu. V balení jsou také brožurky, věnované italské automobilce, s QR kódy odkazujícími na exkluzivní videa o designu vozidla.

Model má otevírací dveře a detailně zpracovaný interiér. Technické nadšence pak jistě potěší plně funkční osmistupňová sekvenční převodovka ovládaná pohyblivým pádlem. Zmenšenina má limetkovou barvu a kola se zlatými disky, odpovídajícími skutečné předloze. Po sestavení měří na délku 60 centimetrů, na šířku 25 centimetrů a na výšku necelých 13 centimetrů.

Skutečné Lamborghini Sián FKP 37 bude vyráběno pouze v limitované edici, čítající 63 kusů. Ačkoli jeho cena startuje v přepočtu na 90 milionech korunách, je již kompletně vyprodané. Stavebnice, která se začne prodávat 1. června, je tak levnější alternativou – její doporučená cena je 379,99 dolarů, tedy v přepočtu asi 11 200 Kč vč. DPH.

Diskuze (3) Další článek: Maker Faire Prague Online: Postavte si z cédéčka spektroskop

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,