Snad bude mít jiný osud než Spruce Goose Howarda Hughese.
Nebude, je za tim videt pouze kombinace nedostatku predstavvosti a penez.
Logicky konec hracky jednoho milionare.Realna pouzitelnost? Nula.Nelze ocekavat, ze bude vlastnik satelitu chtit absolvovat dvakrat nejrizikovejsi cast letu Nejdrive start teto kravy a potom start nosice ve velke vysce.
Upřímně financovat něco takového může jen blázen a to nemyslím ve zlém,ale sestra je evidentně realista a chce aby jí něco z majetku bratra zůstalo pro sebe.Je to její volba k smůle všech ostatních.
To je logický konec každého megalomanskeho projektu tzv. "vizionářů" podobné konce čekají i svatého Elona. I přesto že členové církve svatého Elona budou sebevíc protestovat a nesouhlasit B-]
Vaše tvrzení lze popřít velmi snado. Stačí najít jediný megalomanský projekt, který vyšel.Tak to holt funguje odjakživa, že směřování světa ovlivňují vizionáři. Ti, co nic nedělají, nic nezkazí. A ti, co si jdou vlastní cestou, holt někdy uspějí, a jindy ne.Být vizionářem znamená prošlapávat cestu, kterou by se nikdo jiný nevydal. Proto je naprosto logické, že když tu cestu nestihl prošlapat, nikdo jiný se po ní nechce vydat.I když ji člověk prošlape, občas zjistí, že šel úplným bahnem zcela zbytečně, a může začít bez jediného slušného výsledku zase od začátku. Ale riskuje jen svoje vlastní zdroje.A když jde člověk vlastní cestou, ať již úspěšně nebo ne, vždy čelí posměchu od těch chytřejších, kteří ví, jak se to dělá správně, a že ten vizionář to dělá špatně. Když pak neuspěje, ze všech stran je slyšet "já to říkal", jako by to z někoho dělalo lepšího člověka. A když uspěje, vždycky se na tom najde nějaká moucha.Na tomhle mechanismu je založený civilizační pokrok. Kdyby se každý staral sám o sebe, o všechny by bylo postaráno.
PyramidyPanamský průplavTranssibiřská železniceTěch megalomanských projektů, které se realizovaly a dokončily je povícero.
Ty ale nedělali asi tzv. "vizionáři"
a co ti vadi? ze musk nieje nesmrtelny? to aj mne 😀
a kdo jiny je delal??
A kdo jiný je tedy dělal? Pochopitelně nemám na mysli samotné fyzické plnění jednotlivých přidělených úkolů, ale vizi celého díla - vizi toho, že se dotyčné dílo bude realizovat.
Elonova SpaceX šlape docela pěkně a generuje zisk. Techniku mí též prvotřídní, jde o nejmenší náklady pro start raket na trhu. To mu vychází. Do čeho bych však neinvestoval je Tesla, tam nevidím konkurenceschopnost vůči zavedeným automobilkám, pokud se nestane nějaký technologický průlom.
Kdysi dávno existoval jeden vizionář, říkal si Henry Ford. Tenkrát se mu smáli, že motory koně nikdy nenahradí. To jen tak na okraj... Dokonce jsme tu kdysi měli jistý vizionáře, bratři to byli... Bratři Wrightové. Tvrdili, že je možný sestrojit létající stroj. Přes všechny posměšky dnes létáme celkem běžně, za pár korun a klidně kolem celý planety.O megalomanských projektech (třeba to, jak se banda bláznů rozhodla přistát na měsíci, slyšels o tom někdy?) by se dalo mluvit dlouho. Někdy vyjdou, někdy nevyjdou...Hlavní je, že při plánování a vyvíjení takových projektů je mnohdy třeba vymyslet úplně novou technologii, která se nakonec využije někde úplně jinde a usnadní život mnoha lidem. Co na tom, že projekt nevyšel, know-how a objevy s ním spojený tu zůstanou.Právě ti lidé, kteří se nebojí vytyčit si obří cíle a jít si za nimi, posouvají svět dál. Hrdinové sedící u klávesnice, mající jedinej relevantní názor na vše, jsou jen otravným komparzem úspěšných.
Ford nebyl žádný vizionář, ale naopak těžký praktik a technokrat, a jeho ekonomická teorie založená na tom, že automobil (a jeho firma) budou úspěšní tehdy, když si ho bude moct koupit i zaměstnanec jeho firmy, a ne jen pár zbohatlíků nebyla žádná vize, ale pragmatický plán, za kterým šel od samotného počátku. Úspěšný plán. Jak s tím koresponduje Musk a jeho plány si doufám dokáže spočítat každý sám. 😉A smáli se mu tehdy jedině techničtí analfabeti, kteří ani nevěděli, co to motor je. Dnes je to obráceně, stejní techničtí analfabeti pro změnu vykřikují něco o zázračných akumulátorech a podobně, aniž by věděli, co to akumulátor vůbec je, a na jakém principu pracuje. 😝
Názor byl 2× upraven, naposled 21. 6. 2019 08:37
Pochopitelně záleží na tom jaký konkrétní obsah pojmu "vizionář" dáme. Já Forda za vizionáře považuji, protože dokázal zrealizovat něco, co v té době nedokázal nikdo jiný a co bylo zároveň převratné a do budoucna to ukázalo ideu skutečně masové efektivní výroby.... Myslím, že často se zaměňuje pojem "vizionář" s obsahem pojmu "snílek" - což ale není jedno a to samé. Domnívám se, že pan Musk je něco mezi vizonářem a snílkem. 😝
Pletete hrušky a jablka.Ford chtěl vydělat prachy, a uspěl.Musk (co se týká Tesly) chce popohnat elektromobily, taky už dávno uspěl.Tam, kde Musk chtěl vydělat prachy, uspěl taky, když už jsme u toho.Nehledě na to, co kde kdo vykřikuje. Vizionář si plní svoje cíle. A ne vždy to musí být peníze, mohou to být sny. Muskovo přistávání raket pomocí motorů bylo také absurdní, smíchu bylo až se skoro zvracelo, a nakonec uspěl a splnil si svůj sen, který měl minimálně od sedmnácti, a se kterým ho už tehdy sovětský raketový inženýr vyhodil s tím, že si myslel, že se budou bavit vážně.Nekoukejte na ostatní a plňte si také své sny. Když se každý budeme starat sám o sebe, o všechny bude postaráno.
jasné sestre ide o to vytiahnuť z pozostalosti peniaze a nie nejaká vízia
šlo by to napsat méně dehonestujícím stylem. Já být na jejím místě, tak i kdybych byl finančně zajištěný a měl zájem aby byl bratrův odkaz dovedený do úspěšného konce, stejně bych to musel prodat někomu, kdo na to má schopnosti a chuť. Takže bylo logické dotáhnout to k předváděcímu letu a nabídnout projekt na prodej. Možná se to prodá jen za jeden dolar, ale prodá ...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.