SN15: Další prototyp Starshipu by měl být na odpalovací rampě již za několik dní

Další prototyp Starshipu zvaný SN15 by měl být na odpalovací rampě již za několik dní. Krátce po úterní explozi SN11 to na svém Twitteru oznámil Elon Musk.

CEO SpaceX rovněž odhalil, že SN15 má „stovky designových vylepšení“, které se týkají např. avioniky/softwaru či motorů.

„Doufejme, že jedno z těchto vylepšení pokryje tento problém,“ dodal. Tím narážel na potíže s jedním ze tří motorů SN11, které dle všeho vedly k výše zmíněnému výbuchu.

Po SN15 má následovat SN20, po technické stránce opět mnohem pokročilejší než jeho předchůdci. „Tyto lodě budou schopné dosáhnout oběžné dráhy s tepelným štítem a systémem oddělování stupňů,“ uvedl mj. Musk.

SpaceX rovněž intenzivně pracuje na vývoji boosteru Super Heavy, který by měl kosmické lodi Starship na orbitu vynášet. Z dostupných informací plyne, že první plnohodnotný prototyp – BN1 – bude vyřazen a design byl již změněn na BN2:

Diskuze (10) Další článek: Týden Živě: Nové mapy od Googlu a internetové dražby bizarních NFT

Témata článku: Software, Technika, SpaceX, Elon Musk, Twitter, Design, Starship, Prototyp, Odpalovací rampa, Super Heavy, Výbuch, Oběžná dráha, VylepšeníNašli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie
Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Dnes si ukážeme, jak v Arduinu sepnout kontakt, o kterém nic moc nevíme, a jak dálkově aktualizovat firmware na čipech ESP8266 a ESP32.

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku