SN16: Prototyp Starshipu možná čeká „hypersonický letový test“

SN16, tedy nejnovější prototyp připravované kosmické lodi Starship, možná čeká „hypersonický letový test“. Plyne to z příspěvku, který nedávno zveřejnil na Twitteru Elon Musk.

Slovo „hypersonický“ znamená, že SN16 by se při takové zkoušce měl pohybovat nejméně pětkrát rychleji než zvuk.

„Na základě komentáře CEO SpaceX je také bezpečné předpokládat, že Starship může dosáhnout hypersonických rychlostí vlastní silou – a pravděpodobně pouze s třemi instalovanými motory Raptor,“ uvedl k tomu server Teslarati.

Tato zpráva přichází nedlouho poté, co byl SN16 přesunut do zóny pro „vysloužilé prototypy“, kde se momentálně nachází i SN15. To pochopitelně vyvolalo bouřlivé spekulace nad jeho dalším osudem.

Co se týče výše zmíněného SN15, Musk ani nikdo jiný ze SpaceX zatím stále nepotvrdil, že je skutečně v důchodu a ve vzduchu už ho tedy nikdy neuvidíme. Teoreticky se tedy můžeme dočkat ještě nějakého překvapení. Situaci samozřejmě budeme i nadále sledovat.

Takhle letěl SN15:

Titulní foto: Musker Busker, CC BY-SA 4.0

Diskuze (5) Další článek: Co nezvládl Elon Musk, dohnal fanoušek. Postavil robota, který Teslu připojí k nabíječce

Témata článku: SpaceX, Technika, Twitter, Elon Musk, Starship, Prototyp, Spekulace, Kosmická loď, Test, Prototyp Starship, RaptorYoutuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

** Kdo má širší zornice očí, má i výkonnější mozek ** Projeví se to při řešení nových problémů nebo při intenzivním soustředění ** Příčinou je zvýšená produkce norepinefrinu v mozkovém kmeni

Jaroslav Petr
ZrakMozek
Elon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme
Jiří Černý
EnergetikaSolární energieJaderná fúzeElon Musk
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy