Sóiči Noguči: „Crew Dragon je lepší než raketoplán Space Shuttle i Sojuz.“

Crew Dragon od SpaceX je prý lepší než raketoplán Space Shuttle i ruský Sojuz. Během tiskové konference vysílané z paluby Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) to prohlásil japonský astronaut Sóiči Noguči, který měl jako jeden z hrstky lidí příležitost vyzkoušet si cestu na palubě tři různých kosmických lodí.

„Stručná odpověď… Dragon je nejlepší. Skutečně chtěl jít do vesmíru,“ konstatoval a dodal:  „Máte dojem, že jste opravdu uvnitř draka, který vás vynáší do vesmíru… takže to byl dokonalý pocit.“

O některé své dojmy se na téže tiskové konferenci podělil rovněž Victor Glover, který byl mezi astronauty vybrán v roce 2013 a na rozdíl od Nogučiho je v kosmu poprvé.

„Viděl jsem tuny obrázků. Ale když jsem se poprvé podíval z okna na Zemi… je těžké to popsat. Neexistují žádná slova. Byl to úžasný pocit, jaký můžete mít jen jednou za život.“

Připomeňme, že kromě Nogučiho a Glovera posádku mise Crew-1 tvořili také Michael Hopkins a Shannon Walker. Loď u ISS úspěšně zadokovala 17. listopadu 2020 ve 4:01 UTC.

Foto: NASA Johnson, CC BY-NC-ND 2.0

Diskuze (24) Další článek: AMD zpřístupní Smart Access Memory i pro Intel a Nvidii

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Země, Mezinárodní vesmírná stanice, Crew Dragon, Sojuz, Raketoplány, Dragon, Mise Crew, Paluba, Space Shuttle, Victor Glover, Astronaut, Michael Hopkins, Tisková konference, Johnson, Sóiči Noguči, Shannon Walker, Raketoplán, CC BY-NC-ND, ISS22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

I ten nejmenší a nejlevnější soundbar v testu přinese obrovské zlepšení zvukového doprovodu u většiny televizorů. Náš test ukázal, že výrobci nabízejí různá konstrukční řešení a záleží pouze na vás, jaké si vyberete.

David Starý
SoundbarySrovnáníTesty
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

** Mexické drogové kartely využívají pozoruhodné nekonvenční zbraňové systémy ** Patří mezi ně rovněž drony v mnoha podobách ** Nedávno zveřejněné video zachycuje útok dronu shazujícího malé bomby

Stanislav Mihulka
MexikoDrogyZbraně