SpaceX chce, aby Starship při prvním orbitálním letu mohla komunikovat se satelity Starlink

Space X požádala Federal Communications Commission (FCC), aby prototypu kosmické lodi Starship při pokusu o první orbitální let umožnila komunikovat s družicemi Starlink. Upozornil na to server Teslarati.

Dokument Special Temporary Authority (STA) obsahuje řadu překvapivých podrobností o plánech výše jmenované společnosti rozšířit experimentální využití své satelitní konstelace.

Podle dostupných informací SpaceX chtěla Starlink otestovat již v rámci „skoku“ prototypu SN15. Není ovšem jasné, zda k tomu nakonec skutečně došlo a pokud ano, tak s jakým výsledkem.

Data nad zlato

Teslarati připomíná, že čím více dat se během zkušebních letů – které nezřídka kdy končí explozí – podaří shromáždit, tím lépe. „Dokonce i nejpokročilejší telemetrie na moderních raketách obvykle zahrnuje maximální šířku pásma řádově několik set až několik tisíc kilobitů za sekundu,“ uvádí.

Pokud by Muskova firma dokázala tuto šířku pásma rozšířit z několika megabitů za sekundu na desítky nebo dokonce stovky megabitů za sekundu, mohla by získat velké množství dat pro účely pozdějších analýz.

To platí zejména v případě, že Starship bude díky Starlinku a svým vlastnostem schopna udržovat silné komunikační spojení i během opětovného vstupu do atmosféry Země, což je podle SpaceX teoreticky možné.

 Titulní foto: Official SpaceX PhotosCC0

Diskuze (3) Další článek: Dostupnost grafických karet v Česku. Situace se pomaličku lepší

Témata článku: Technologie, SpaceX, Země, Starlink, Starship, Komunikace, Satelit, Družice, Prototyp, Official SpaceX Photos, Kosmická loď, Let, Data, FCCRecenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Návrat na zelený pažit pro novou sezónu dorazil se spoustou novinek a udělal ze série FIFA zážitek blížící se fotbalu, jako nikdy dříve.

Martin Havel
RecenzeSportovní
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Jak na výplatní pásku v zašifrovaném PDF

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Jak na výplatní pásku v zašifrovaném PDF

** Před pár dny mi dorazila výplatní páska v šifrovaném PDF ** Dnes si vyzkoušíme službu ConvertAPI ** V Apps Scriptu s její pomocí PDF dešifrujeme a převedeme na text

Jakub Čížek
Hackujeme Google v Apps ScriptuJavascriptProgramování
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět