SpaceX chce další nemovitosti v Boca Chica. Ale z jakého důvodu?

SpaceX již koupila polovinu ze zhruba 20 domů v texaské Boca Chica Village, která leží hned vedle jejích výrobních a testovacích zařízení. Nyní Business Insider informoval o tom, že se usilovně snaží získat i zbytek.

Muskova společnost údajně tamějším obyvatelům dala „finální a nejlepší nabídku“ a pohrozila, že pokud ji nepřijmou, uchýlí se k „alternativním postupům“.

Majitelé dotyčných nemovitostí jsou však frustrováni z toho, jak s nimi SpaceX jedná a prodej odmítají. Mj. si stěžují, že nabízené kupní ceny jsou příliš nízké na to, aby se mohli přestěhovat jinam.

Jde o bezpečnost, nebo...?

Finanční ředitel SpaceX David Finlay prý chodil od domu k domu a vysvětloval, že v této oblasti je „příliš nebezpečné žít“. Jenže…

Na jedné straně je pravdou, že během dosavadních zkoušek vesmírné techniky již bylo několik staveb poškozeno. Na druhé straně však SpaceX luxusní nemovitosti přestavuje a navíc oznámila plány na vybudování jakési „VIP vesničky“ a komerčního kosmodromu.

Někteří lidé proto mají podezření, že Finlay skutečné záměry firmy tají a jeho řeči o bezpečnosti jsou pouhá zástěrka.

Titulní foto: OpenStreetMap contributors, CC BY-SA 2.0

Diskuze (12) Další článek: Nové standardy pro novou dobu: Lenovo představilo chytrá cloudová řešení pro firmy

Témata článku: Technika, Bezpečnost, SpaceX, Kosmonautika, USA, Peníze, Stavby, Bydlení, Dům, Nemovitost, DAL, Boca, Chica, Business insider, Kupní cena, Boca Chica, Alternativní postup40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Retro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Retro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Po prvních obrázcích přichází také první teaser trailer.

Michal Maliarov
FPSVideoAdventury