SpaceX chce další nemovitosti v Boca Chica. Ale z jakého důvodu?

SpaceX již koupila polovinu ze zhruba 20 domů v texaské Boca Chica Village, která leží hned vedle jejích výrobních a testovacích zařízení. Nyní Business Insider informoval o tom, že se usilovně snaží získat i zbytek.

Muskova společnost údajně tamějším obyvatelům dala „finální a nejlepší nabídku“ a pohrozila, že pokud ji nepřijmou, uchýlí se k „alternativním postupům“.

Majitelé dotyčných nemovitostí jsou však frustrováni z toho, jak s nimi SpaceX jedná a prodej odmítají. Mj. si stěžují, že nabízené kupní ceny jsou příliš nízké na to, aby se mohli přestěhovat jinam.

Jde o bezpečnost, nebo...?

Finanční ředitel SpaceX David Finlay prý chodil od domu k domu a vysvětloval, že v této oblasti je „příliš nebezpečné žít“. Jenže…

Na jedné straně je pravdou, že během dosavadních zkoušek vesmírné techniky již bylo několik staveb poškozeno. Na druhé straně však SpaceX luxusní nemovitosti přestavuje a navíc oznámila plány na vybudování jakési „VIP vesničky“ a komerčního kosmodromu.

Někteří lidé proto mají podezření, že Finlay skutečné záměry firmy tají a jeho řeči o bezpečnosti jsou pouhá zástěrka.

Titulní foto: OpenStreetMap contributors, CC BY-SA 2.0

Diskuze (12) Další článek: AMD naznačilo výkon Radeonu RX 6000, blíží se GeForce RTX 3080

Témata článku: Technika, Bezpečnost, SpaceX, Kosmonautika, USA, Peníze, Stavby, Bydlení, Boca, Kupní cena, Chica, DAL, Nemovitost, Alternativní postup, Boca Chica, Business insider, DůmZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2