SpaceX na jaře dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici další astronauty

NASA nedávno oznámila, že SpaceX dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) další astronauty. Tato mise dostala název Crew-2 a předběžně by měla odstartovat 20. dubna.

Na palubě kosmické lodi Crew Dragon se do vesmíru tentokrát vydají tito šťastlivci: Shane Kimbrough a Megan McArthur (NASA), Akihiko Hošide (JAXA) a Thomas Pesquet (ESA).

Všichni výše jmenovaní členové posádky již procházejí výcvikem. „Očekává se, že Crew-2 dorazí na vesmírnou stanici tak, aby se překrývala s astronauty, kteří na ni letěli v rámci mise Crew-1,“ uvedla NASA.

„Návrat Crew-1 s astronauty NASA Michaelem Hopkinsem, Victorem Gloverem a Shannon Walker, a astronautem JAXA Sóičim Nogučim je v současné době naplánován na konec dubna nebo začátek května.“

Kimbrough, McArthur, Hošide a Pesquet pak na ISS s největší pravděpodobností budou pobývat do letošního podzimu, během nějž má proběhnout další mise (Crew-3).

Váš názor Další článek: MediaTek v první lize. Jeho 5G modem technologicky dohnal konkurenci

Témata článku: Vesmír, SpaceX, NASA, Mezinárodní vesmírná stanice, ESA, Crew Dragon, Megan McArthur, Shannon Walker, Victor Glover, Shan Kimbrough, Akihiko Hošide, JAXA, DAL, Shannon, Glover, Hošide, Michael Hopkins, Mise, ISS, Pesquet, Návrat Crew, Thomas Pesquet, Astronaut, Mise Crew