Federal Aviation Administration bude vyšetřovat explozi prototypu Starshipu SN9

Aktualizováno 4.2.

Jak se dalo předpokládat, Federal Aviation Administration (FAA) není výsledkem úterního testovacího letu SN9 ani trochu nadšena. Z jejího nového prohlášení plyne, že okolnosti výbuchu hodlá důkladně prošetřit.

Podle FAA je zapotřebí „identifikovat hlavní příčinu“ a „dále zvyšovat bezpečnost, jak se program vyvíjí“. Dotyčná agentura rovněž zveřejnila další podrobnosti týkající se vyšetřování exploze SN8:


Federal Aviation Administration (FAA) se vyjádřila ke zmatkům kolem testovacího letu prototypu kosmické lodi Starship zvaného SN9. Ten se kvůli zásahu jmenované agentury nakonec uskutečnil až tento týden, přestože teoreticky k tomu mohlo dojít minulý čtvrtek.

Videozáznam testovacího letu SN8:

FAA prý SpaceX výslovně řekla, aby s ohledem na možná rizika pro veřejnost nevypouštěla už svůj předchozí prototyp SN8. Muskova společnost to však stejně udělala… a zkouška skončila výbuchem.

SpaceX nejprve měla po FAA chtít, aby „skok“ do výšky 12,5 kilometrů schválila navzdory tomu, že byl riskantnější, než umožňuje zákon.

„Poté, co FAA žádost odmítla, SpaceX s letem pokračovala. V důsledku tohoto nesouladu FAA vznesla požadavek, aby SpaceX incident vyšetřila,“ uvedla agentura ve svém novém prohlášení.

Videozáznam testovacího letu SN9:

Včerejší let SN9 tedy FFA povolila až poté, co bylo zmíněné vyšetřování ukončeno a došlo ke schválení „nápravných opatření na ochranu veřejné bezpečnosti“, které SpaceX na základě jeho výsledků přijala. Pro úplnost připomeňme, že i tento prototyp během pokusu o přistání explodoval.

Diskuze (55) Další článek: Průmysloví roboti pomáhají zvýšit produkci

Témata článku: Testy, Technika, Vesmír, SpaceX, Elon Musk, Starship, Prototyp, Zákon, Exploze, Nesouhlas, Výbuch, Kosmická loď, Let, FAA, Testovací let, PřistáníNašli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie
Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Dnes si ukážeme, jak v Arduinu sepnout kontakt, o kterém nic moc nevíme, a jak dálkově aktualizovat firmware na čipech ESP8266 a ESP32.

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit. Na své si přijdou děti i profíci

Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit. Na své si přijdou děti i profíci

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
S hrombednou pod stolem: Vyzkoušeli jsme 8 sestav reproduktorů 2.1, poradíme s výběrem

S hrombednou pod stolem: Vyzkoušeli jsme 8 sestav reproduktorů 2.1, poradíme s výběrem

Bezdrátové reproduktory dnes sice vládnou trhu, ovšem jejich možnosti jsou konstrukčně omezené. Při požadavku na kvalitní stereo se bez dvojice reproduktorů neobejdete. Když je navíc doplníte hutnými basovými spodky, tak je nejen o filmovou zábavu postaráno.

Petr Březina
ReproduktoryPříslušenstvíTesty