SpaceX rozšířilo předobjednávky na rychlý satelitní internet Starlink. Česko bude pokryté v roce 2022

SpaceX rozšířilo předobjednávky na rychlý satelitní internet Starlink. Česko bude pokryté v roce 2022

Zcela nový typ rychlého satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX, za kterou stojí Elon Musk, už má ve Spojených státech a blízkém území přes 10 tisíc zákazníků, kteří tuto technologii používají stále v režimu betatestu. Rychlosti jsou zatím v oblasti 150 Mb/s pro stahování a 30 Mb/s pro nahrávání s odezvou v nižších desítkách milisekund. S postupným zvyšováním počtu satelitů na oběžné dráze se ale rychlost má zvyšovat a stejně tak se bude snižovat odezva.

SpaceX nyní na stránkách Starlinku spustit obecnou možnost předobjednávek, takže si o řešení může zažádat kdokoli z celého světa. Stačí zadat přesnou adresu a poté se dostanete k zaplacení zálohy 99 dolarů (v přepočtu 2 200 korun), která je vratná. Stejnou cenu je nutné aktuálně platit za měsíc používání, přičemž kompletní instalační balík s parabolou stojí 499 dolarů (přibližně 11 tisíc korun).

Klepněte pro větší obrázek

Důležitou informací je, že Starlink po zadání adresy ukáže, kdy bude v daném místě služba k dispozici. Pro pražskou adresu to aktuálně ukazuje rok 2022, což by nejspíše mělo platit pro celou Českou republiku.

Klepněte pro větší obrázek

Starlink bude předobjednávky vyřizovat systémem FIFO, tedy kdo dříve předobjedná, ten bude obsloužen dříve. Pokud tedy trpíte na velmi špatný internet ve vaší lokalitě, jistě neváhejte s předobjednávkou. Platit lze pomocí Apple Pay nebo kreditní karty.

Pokud jde o cenu samotnou, Elon Musk v dřívějším rozhovoru podotkl, že ceny budou stejné napříč celou planetou a snižování přijde až později, když dojde k řadě optimalizací.

Starlink Mission

Diskuze (48) Další článek: Ve francouzské vesnici úplně vypnou metalickou síť. Všichni přejdou na optiku

Témata článku: Technologie, Internet, SpaceX, USA, Starlink, Satelit, Elon Musk, Apple Pay, Připojení k internetu, Adresa, Předobjednávka, Oběžná dráha, Dolar, Česká republika, Starlink Mission


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy