SpaceX už neplánuje vyrábět další kosmické lodě Crew Dragon. Čtyři stačí, bude je recyklovat

SpaceX nedávno odhalila jméno nejnovější kosmické lodi Crew Dragon – Freedom. Ta však s největší pravděpodobností bude posledním zařízením svého druhu, které firma postavila. Hlavním důvodem je, že se Musk a spol. chtějí soustředit na dokončení Starshipu. Čtyři Dragony, které lze průběžně „protáčet“ a recyklovat, prý stačí.

Prezidentka a hlavní provozní ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell agentuře Reuters řekla, že v současnosti dokončují finální verzi výše zmíněné kapsle Freedom, ale stále vyrábějí komponenty pro renovaci.

Crew Dragony čeká spousta práce

Flotila Crew Dragonů bude muset v nadcházejících letech uspokojovat nejen potřeby NASA, ale také stále většího počtu zájemců o vesmírnou turistiku. Shotwell proto zdůraznila, že její správa je velmi důležitá.

„Existují problémy s cyklem životnosti, kdy jakmile něco začnete používat potřetí, počtvrté, popáté… začnete nacházet různé věci,“ komentoval to bývalý astronaut NASA Garrett Reisman, který v minulosti rovněž pracoval pro SpaceX.

 „SpaceX je opravdu dobrá v tom, že dokáže tyto problémy rychle identifikovat a poté stejně tak rychle jednat, aby je odstranila,“ dodal.

Diskuze (9) Další článek: Naučte se nový pojem. Krádež softwaru, filmu a dokonce patentu se v Rusku označuje za Paralelní dovoz

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Kosmonautika, Crew Dragon, Turistika, Kosmická loď, Reuters, Freedom, Starship, SpaceX Gwynne, Prezidentka, Kos, Dragon, Garrett Reisman, Elon Musk, Renovace