SpaceX začala přijímat předobjednávky na službu Starlink

Společnost SpaceX začala přijímat předobjednávky na svou satelitní internetovou službu Starlink. Informoval o tom server televize CNBC.

Někteří potenciální zákazníci tak nyní dostávají zprávy s následujícím textem: „Starlink cílí na pokrytí vaší oblasti od poloviny do konce roku 2021.“ Lidé žijící v ostatních oblastech si bohužel budou muset počkat až do příštího roku.

Připomeňme, že veřejný betatest Muskova internetu byl zahájen v říjnu, přičemž jeho účastníci museli jednorázově zaplatit 499 dolarů za sadu obsahující anténu a WiFi router. Měsíční poplatek za připojení pak činil 99 dolarů. Tyto částky se zatím nezměnily.

Z dokumentů určených pro Federal Communications Commission (FCC) plyne, že v současné době Starlink využívá více než 10 000 obyvatel Spojených států i jiných zemí.

Tato zpráva přichází krátce poté, co SpaceX oznámila, že plánuje rovněž poskytování služby VoIP. Pokud její žádost FCC schválí, prostřednictvím Starlinku bude možné i uskutečňovat hlasové hovory.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (30) Další článek: Elon Musk uvažuje o elektrické obytné dodávce Tesla. Obešla by se bez nabíječky

Témata článku: Technologie, Internet, SpaceX, Starlink, USA, Satelit, Připojení k internetu, FCC, Předobjednávka, Poplatek, Služba, Dolar, CNBC, Satelitní komplety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA