SpaceX začala přijímat předobjednávky na službu Starlink

Společnost SpaceX začala přijímat předobjednávky na svou satelitní internetovou službu Starlink. Informoval o tom server televize CNBC.

Někteří potenciální zákazníci tak nyní dostávají zprávy s následujícím textem: „Starlink cílí na pokrytí vaší oblasti od poloviny do konce roku 2021.“ Lidé žijící v ostatních oblastech si bohužel budou muset počkat až do příštího roku.

Připomeňme, že veřejný betatest Muskova internetu byl zahájen v říjnu, přičemž jeho účastníci museli jednorázově zaplatit 499 dolarů za sadu obsahující anténu a WiFi router. Měsíční poplatek za připojení pak činil 99 dolarů. Tyto částky se zatím nezměnily.

Z dokumentů určených pro Federal Communications Commission (FCC) plyne, že v současné době Starlink využívá více než 10 000 obyvatel Spojených států i jiných zemí.

Tato zpráva přichází krátce poté, co SpaceX oznámila, že plánuje rovněž poskytování služby VoIP. Pokud její žádost FCC schválí, prostřednictvím Starlinku bude možné i uskutečňovat hlasové hovory.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (30) Další článek: Elon Musk uvažuje o elektrické obytné dodávce Tesla. Obešla by se bez nabíječky

Témata článku: Technologie, Internet, SpaceX, USA, Starlink, Satelit, Připojení k internetu, FCC, CNBC, Dolar, Poplatek, Služba, Předobjednávka


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie