SpaceX začíná pracovat na raketovém boosteru Super Heavy pro kosmickou loď Starship

Elon Musk na pondělním virtuálním summitu Humans to Mars oznámil, že SpaceX hodlá v průběhu tohoto týdne zahájit montáž prototypu masivního raketového boosteru Super Heavy. Ten je určený pro připravovanou kosmickou loď Starship.

Starship bude po svém dokončení dostatečně velká na to, aby dokázala dopravit na Mars (i jinam) až 100 pasažérů – což mj. znamená, že bude potřebovat odpovídající boostery.

Podle Teslarati by měl být Super Heavy vyšší než celá dvoustupňová raketa Falcon 9 a dokonce i Falcon Heavy. Jinak řečeno, půjde o největší LRB (Liquid Rocket Booster), jaký kdy byl postaven. „Bude to docela cool,“ konstatoval Musk.

Oproti původním plánům nicméně došlo k určitým změnám – Super Heavy nakonec nebude disponovat 31 motory Raptor, ale jen 28.

„Stále je to spousta motorů,“ komentoval to úspěšný podnikatel a vynálezce a dodal, že každý Raptor by mohl zdvihnout až dvěstěnásobek své vlastní hmotnosti.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (34) Další článek: Cloudflare nabízí ochranu před malwarem a blokování webů pro dospělé. Stačí jen změnit DNS

Témata článku: Technika, SpaceX, Kosmonautika, Elon Musk, Raketa, Mars, Starship, loď, Falcon Heavy, Motory, Humans, Teslarati, LRB, Motor, Kos, Kosmická loď, SUP, Raptor, Super Heavy, BoosterNetušené možnosti úprav prostředí od Samsungu. V Česku je k dispozici aplikace Good Lock

Netušené možnosti úprav prostředí od Samsungu. V Česku je k dispozici aplikace Good Lock

** Uživatelé Samsungů se konečně dočkali ** V Česku je čerstvě dostupná aplikace Good Lock ** Otevírají se tak zcela nové možnosti úpravy vzhledu a funkcí systému

Martin Chroust
Good LockOne UIUživatelské prostředí
Windows 2.0 mají 35. narozeniny. Nainstalovali jsme je. Chybí hlavní panel, ale okna už se překrývají

Windows 2.0 mají 35. narozeniny. Nainstalovali jsme je. Chybí hlavní panel, ale okna už se překrývají

**Windows 2.0 byly představeny 9. prosince 1987. **Oproti předchůdci se okna mohla překrývat a plochu začaly plnit ikony. **Centrálním bodem platformy byl správce souborů, nechyběly některé klasické nástroje jako Malování.

Petr Urban
Operační systémyMicrosoftWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows