Splňte si dětský sen. Virgin Galactic pořádá soutěž o let do vesmíru

„Vesmír je pro celé lidstvo, proto vám dáváme šanci vyhrát dvě sedačky na jednom z prvních letů Virgin Galactic do vesmíru,“ napsal Richard Branson na Twitter krátce po návratu ze svého letu:

Soutěž probíhá na Omaze.com a pokud znáte tuhle platformu, patrně je vám jasné, že to nebude zadarmo. Resp. ano, ale šance budou malé. Za bezplatnou registraci získáte jeden „los“, ale už za 5 dolarů jich máte 50, od 50 dolarů už se počet losů násobí ne deseti, ale dvaceti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Čím víc zaplatíte, tím větší šance na výhru jsou. Peníze zbylé po odečtení nákladů na let a organizaci soutěže půjdou nadaci Space for Humanity.

Dva lidé vyhrají let v kosmoplánu Virgin Galactic na hranici vesmíru, zažijí asi čtyři minuty stavu beztíže, uvidí planetu Zemi z úplně jiné perspektivy skrz jedno ze 17 oken, v kabině je dokonce zrcadlo, abyste viděli, jak se vznášíte, a vše natáčí kamery. Součástí výhry je letenka do Nového Mexika, pobyt v hotelu, předstartovní výcvik a VIP prohlídka Spaceport America s Richardem Bransonem.

Ještě upřesním, že jde o jednu cenu, výherce může zvolit, kdo poletí s ním. Soutěže se můžete zúčastnit do konce srpna, poletí se začátkem roku 2022.

Diskuze (9) Další článek: Vakcína Pfizer/BioNTech je méně účinná proti mutaci delta, zabraňuje však těžkému průběhu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,