Společnost Axiom Space oznámila složení posádky první čistě soukromé mise na Mezinárodní vesmírnou stanici

Společnost Axiom Space, která chce mj. postavit vlastní vesmírnou stanici, právě oznámila složení posádky Ax-1: první čistě soukromé mise na oběžnou dráhu Země.

Podle dostupných informací by tato mise mohla odstartovat již v lednu příštího roku. Bude ovšem záležet na aktuální obsazenosti Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

Na palubě kosmická lodi Crew Dragon od SpaceX vyrazí do kosmu tito čtyři muži: Michael López-Alegría (vysloužilý astronaut NASA), Larry Connor (americký realitní magnát), Eytan Stibbe (bývalé izraelské stíhací eso) a Mark Pathy (kanadský investor).

Zajímavé je, že Stibbe má 63 let a Connor dokonce 71. López-Alegría bude vzhledem ke svým zkušenostem velitelem, zatímco Connor by se měl zhostit úlohy pilota.

Není žádným tajemstvím, že Axiom Space má velké ambice. Kromě vybudování výše zmíněné stanice – resp. jakéhosi vesmírného hotelu pro superbohaté turisty – rovněž organizuje „výlet“ Toma Cruise, který hodlá na ISS natočit film.

Diskuze (3) Další článek: V novém Computeru: Mobil v rukou dítěte – co a jak nastavit pro jeho maximální bezpečí

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Země, Crew Dragon, Mezinárodní vesmírná stanice, Vesmírná turistika, Posádka, ISS, Tom Cruise, Axa, Mise, Složení


Určitě si přečtěte

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment