Společnost Blue Origin úspěšně otestovala raketu New Shepard s kapslí NS-14

Společnost Blue Origin, vedená zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem, udělala další důležitý krok k vyslání astronautů do vesmíru: na testovacím místě v Texasu úspěšně vypustila raketu New Shepard s kapslí SN-14.

NS-14 mj. disponuje šesti sedadly, velkými displeji a systémem regulace vnitřní teploty. Během této zkoušky se na její palubě nacházela figurína zvaná „Mannequin Skywalker“, která shromažďovala data.

Raketa dosáhla výšky cca 107 km a později úspěšně přistála na čtyřech prodloužených nohách. Kapsle se snesla na Zemi na třech velkých padácích.

Připomeňme, že na New Shepard se pracuje již dlouho. Nepilotované lety probíhají od roku 2015, přičemž první pilotovaný by se měl uskutečnit pravděpodobně až příští rok.

New Shephard využívá motory BE-3 na kapalný vodík a kyslík. Optimalizované verze těchto motorů pohánějí i nosnou orbitální raketu New Glenn, která by si podle NASASpaceflight měla svůj debut odbýt letos.

Diskuze (4) Další článek: Programování elektroniky: Detekce člověka úplně jinak

Témata článku: Technika, Testy, Vesmír, Země, Amazon, Raketa, New Shepard, Jeff Bezos, Blue Origin, New Glenn, Texas, Glenn, KapsleSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Fanouškovské Halo na Unreal Enginu 5 vypadá skoro lépe než originál
Michal Maliarov
Unreal Engine 5Video
Komunita si hraje s Unreal Enginem 5. Podívejte se na veverku s uzinou

Komunita si hraje s Unreal Enginem 5. Podívejte se na veverku s uzinou

Nový engine rozhodně nabízí mnoho zábavy.

Michal Maliarov
Unreal Engine 5Technologie