Boston Dynamics do boje s koronavirem nasazuje své robopsy s iPady

Výrobce robotů Boston Dynamics našel během pandemie COVID-19 nové uplatnění pro své robopsy SpotMini: vybavuje je iPady a vysílá do nemocnic.

Lékaři díky tomu mohou „vstupovat“ do pokojů pacientů s koronavirem SARS-CoV-2 bez rizika, že se sami nakazí. „Na základě různých rozhovorů a celosvětového kritického nedostatku osobních ochranných prostředků jsme strávili několik posledních týdnů snahou lépe porozumět požadavkům nemocnicí a vyvíjením mobilního robotického řešení s naším robotem Spotem,“ uvádí Boston Dynamics.

„S využitím pohyblivého robota jsou nemocnice schopny snížit počet zdravotnických pracovníků potřebných na scéně a šetřit své omezené zásoby osobních ochranných prostředků,“ dodává.

Měření teploty i likvidace virů?

SpotMini již pomáhá například v Brigham and Women’s Hospital v Bostonu, kde funguje coby „mobilní telemedicínská platforma“ – jinými slovy, umožňuje dálkový přenos lékařských informací.

Boston Dynamics to však nestačí a snaží se přijít na to, jak by bylo možné prostřednictvím jejich robota provádět i vybraná základní vyšetření (měření teploty, pulsu atd.).

Ve hře je také možnost, že SpotMini by mohl UV-C světlem likvidovat viry v místnostech, které je zapotřebí dekontaminovat.

Diskuze (2) Další článek: Květnová aktualizace zrychlí Windows 10, rozdíl poznáte na PC s klasickým pevným diskem

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Roboti, COVID-19, iPad, Boston Dynamics, Boston, SVE, Měření teploty, Brigham, Měření, Zdravotnický pracovník, Robot, SpotMini, VirusJak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2