Boston Dynamics do boje s koronavirem nasazuje své robopsy s iPady

Výrobce robotů Boston Dynamics našel během pandemie COVID-19 nové uplatnění pro své robopsy SpotMini: vybavuje je iPady a vysílá do nemocnic.

Lékaři díky tomu mohou „vstupovat“ do pokojů pacientů s koronavirem SARS-CoV-2 bez rizika, že se sami nakazí. „Na základě různých rozhovorů a celosvětového kritického nedostatku osobních ochranných prostředků jsme strávili několik posledních týdnů snahou lépe porozumět požadavkům nemocnicí a vyvíjením mobilního robotického řešení s naším robotem Spotem,“ uvádí Boston Dynamics.

„S využitím pohyblivého robota jsou nemocnice schopny snížit počet zdravotnických pracovníků potřebných na scéně a šetřit své omezené zásoby osobních ochranných prostředků,“ dodává.

Měření teploty i likvidace virů?

SpotMini již pomáhá například v Brigham and Women’s Hospital v Bostonu, kde funguje coby „mobilní telemedicínská platforma“ – jinými slovy, umožňuje dálkový přenos lékařských informací.

Boston Dynamics to však nestačí a snaží se přijít na to, jak by bylo možné prostřednictvím jejich robota provádět i vybraná základní vyšetření (měření teploty, pulsu atd.).

Ve hře je také možnost, že SpotMini by mohl UV-C světlem likvidovat viry v místnostech, které je zapotřebí dekontaminovat.

Diskuze (2) Další článek: Květnová aktualizace zrychlí Windows 10, rozdíl poznáte na PC s klasickým pevným diskem

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Roboti, COVID-19, iPad, Boston Dynamics, Měření teploty, SVE, SpotMini, Boston, Robot, Virus, Měření, Brigham40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Karel KiliánJakub Michlovský
Mobilní aplikace
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti