Sporťák se zádí kombíku: Chystá se moderní verze krásného Ferrari 365 GTB/4 Daytona

Na bázi moderního Ferrari vznikne pocta speciální Daytoně s „useknutou zádí,“ kterou si před 50 lety vysnil bohatý architekt. Nepůjde o sériovou výrobu, ale zakázkový unikát.

Návrhu se ujal nizozemský designér Niels van Roij. Ten už má v této oblasti bohaté zkušenosti – nedávno dokončil retro přestavbu Ferrari 550 Maranello ve stylu slavné závodní „pekařské dodávky“ 250 GT SWB, navrhl také praktičtější záď pro Teslu model S

Nyní má moderní pocta modelu 365 GTB/4 Daytona Shooting brake, unikátní verzi grand toureru od Ferrari, která se zrodila v sedmdesátých letech. Vůz si objednal architekt Bob Gittleman přes amerického importéra Chinetti Motors s tím, že by chtěl něco trošku výjimečnějšího, než obyčejnou Daytonu. Tvary Shooting braku navrhl Luigi Chinetti, vůz dostal zcela novou záď s obřími otevíratelnými okny po stranách a rovněž prosklenou „useknutou“ plochou.

Van Roij k novému projektu sdělil, že základem pro přestavbu bude dvoumístný grand tourer od italské automobilky, vyráběný v letech 2006 až 2013. Takže Ferrari 599 GTB Fiorano. Ten prý projde zásadními změnami, které se budou týkat takřka každého panelu karoserie. Ze zveřejněných skic sálá úcta k originálu – skleněné panely jsou na svém místě, ze zádi ční čtveřice koncovek výfuků, příď je hezky špičatá, jako u původní Daytony Shooting brake. Na tu se můžete podívat v galerii a vozy si srovnat.

Článek připravila redakce Autorevue.cz

Diskuze (5) Další článek: Mořští slimáci se dobrovolně zbavují svých hlav. Z nich pak dorostou těla

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,