Stále více miliardářů si kvůli pandemii COVID-19 pořizuje luxusní podzemní bunkry

Kam se ukrýt před právě probíhající pandemií COVID-19? Pod povrch naší planety! Přesně takto uvažuje stále více a více bohatých lidí z celého světa.

Bloomberg  informoval o tom, že v současné době je zájem především o soukromé podzemní bunkry na Novém Zélandu a v řídce osídlených oblastech Jižní Dakoty, Indiany a Německa.

Generální manažer americké společnosti Rising S Company, která se specializuje na jejich výstavbu, potvrdil, že poptávka po tomto netradičním typu bydlení značně vzrostla. „Uchýlil se na Nový Zéland, aby unikl všemu, co se momentálně děje. A pokud vím, je tam pořád,“ zavzpomínal na jednoho klienta.

Přepych v podzemí

Nový Zéland za svou velkou popularitu vděčí nejen krásné a minimálně dotčené krajině, ale také poměrně laxním politickým předpisům a prvotřídní zdravotní péči.

Vlastní bunkry jsou pak z technického a architektonického hlediska vysoce zajímavé. Zabírají plochu klidně i několika set metrů čtverečních a v postatě jde o komfortní podzemní vily.

Součástí těchto rozsáhlých komplexů jsou například garáže, bazény, posilovny či bowlingové dráhy. Pakliže si to zákazník přeje, může mít dokonce i „zahrádku“ se zeleninovými záhony.

Diskuze (20) Další článek: Prohlížeč Vivaldi konečně přichází na Android. Naučil se také blokovat sledování

Témata článku: Bezpečnost, COVID-19, Architektura, Německo, Bydlení, COVID, Bunkr, Miliardář, Zéland, Jižní Dakota, Záhon, Indiana, Pandemie, Nový Zéland, Bloomberg, Zelení40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony