Stále více miliardářů si kvůli pandemii COVID-19 pořizuje luxusní podzemní bunkry

Kam se ukrýt před právě probíhající pandemií COVID-19? Pod povrch naší planety! Přesně takto uvažuje stále více a více bohatých lidí z celého světa.

Bloomberg  informoval o tom, že v současné době je zájem především o soukromé podzemní bunkry na Novém Zélandu a v řídce osídlených oblastech Jižní Dakoty, Indiany a Německa.

Generální manažer americké společnosti Rising S Company, která se specializuje na jejich výstavbu, potvrdil, že poptávka po tomto netradičním typu bydlení značně vzrostla. „Uchýlil se na Nový Zéland, aby unikl všemu, co se momentálně děje. A pokud vím, je tam pořád,“ zavzpomínal na jednoho klienta.

Přepych v podzemí

Nový Zéland za svou velkou popularitu vděčí nejen krásné a minimálně dotčené krajině, ale také poměrně laxním politickým předpisům a prvotřídní zdravotní péči.

Vlastní bunkry jsou pak z technického a architektonického hlediska vysoce zajímavé. Zabírají plochu klidně i několika set metrů čtverečních a v postatě jde o komfortní podzemní vily.

Součástí těchto rozsáhlých komplexů jsou například garáže, bazény, posilovny či bowlingové dráhy. Pakliže si to zákazník přeje, může mít dokonce i „zahrádku“ se zeleninovými záhony.

Diskuze (20) Další článek: Prohlížeč Vivaldi konečně přichází na Android. Naučil se také blokovat sledování

Témata článku: Bezpečnost, Německo, COVID-19, Architektura, Bydlení, Indiana, Pandemie, Zelení, Jižní Dakota, Bloomberg, Zéland, Záhon, COVID, General Manažer, Miliardář, Nový Zéland, BunkrNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět