Starlink bude za 2579 Kč měsíčně. SpaceX už přijímá objednávky v korunách

Od září by už Starlink teoreticky mohl nabízet satelitní internet i v Česku. Úřední povolení má, družice nad námi létají, startu by tedy nemělo nic vážného bránit. Elon Musk navíc nedávno slíbil, že betatest končí a Starlink je připraven na ostrý provoz.

Služba je v tuto chvíli dostupná v 16 zemích světa, vedle sousedního Německa a Rakouska už od září oficiálně funguje také v Polsku. Do startu u nás možná zbývají jen týdny.

Jak si všiml Radek Zajíc, společnost SpaceX již získala veřejné IPv4 adresy geolokalizované pro Česko. Zájemce, kteří si Starlink předobjednali, pak firma kontaktovala s anketou, kolik by byli ochotní za využívání satelitního internetu platit.

Mezitím se změnil i objednávkový formulář na webu starlink.com. Po zadání české adresy na něm pořád stojí, že předpokládaná dostupnost je na rok 2022. Předobjednávku už ale nově lze vyřídit v korunách. Měsíční poplatek (a zároveň záloha) činí 2579 Kč. Parabola a modem se prodávají za 12 999 Kč, doručení je za 1599 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Oživeno 20:35 | Starlink začal českým uživatelům rozesílat e-mail oznamující spuštění služby, zatím jen v omezeném množství.

Diskuze (187) Další článek: Google Mapy začnou celosvětově ukazovat lesní požáry. A někde i hustotu městské zeleně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,