Starlink na Ukrajině používá zhruba 150 tisíc uživatelů denně. Jde o zásadní podporu tamější infrastruktury

První místopředseda ukrajinské vlády a ministr pro digitální transformaci Mykhailo Fedorov tento týden zveřejnil údaje o tom, kolik cca uživatelů v jeho zemi využívá satelitní internet Starlink od společnosti SpaceX.

„Hrubá data o využití Starlinku: kolem 150 tisíc aktivních uživatelů za den. To je zásadní podpora ukrajinské infrastruktury a obnovu zničených území. Ukrajina zůstane připojená, ať se děje cokoliv,“ napsal na Twitter.

dostupných informací rovněž plyne, že do nemocnic a jiných zdravotnických zařízení po celé zemi bylo dosud dodáno celkem 590 terminálů Starlink.

Ruští hackeři nemají šanci

„Díky širokopásmovému satelitnímu internetu SpaceX budou naše nemocnice vždy schopny zůstat připojené. To je v době války extrémně důležité,“ komentoval to ukrajinský ministr zdravotnictví Viktor Liaško.

Připomeňme, že Elon Musk nechal na Ukrajinu poslat více než 10 000 terminálů Starlink. Některé z nich se podle očekávání staly terčem ruských cyberútoků a byly „několik hodin v kuse rušeny“. Tento problém se však rychle podařilo vyřešit.

„Naše nejnovější aktualizace softwaru rušení obchází,“ uvedl Musk a dodal, že tým Starlink se zatím „ubránil všem pokusům o hackování a rušení“.

Diskuze (11) Další článek: Počet DDoS útoků meziročně vzrostl více než čtyřnásobně. Za nárůstem stojí i válka na Ukrajině

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,