SpaceX | Starship

První skok na cestě k Marsu. Starhopper se vznesl do výšky 20 metrů

  • SpaceX provedla první let Starhopperu, což je testovací verze kosmické lodě Starship
  • Při prvním letu se dostal do výšky 20 metrů
  • Brzy budou následovat další lety.

Ráno našeho času proběhl první skok Starhopperu, což je testovací verze budoucí kosmické lodě Starship, se kterou chce Elon Musk dopravit člověka na Mars.

Podle Muska proběhl test bez problémů. Starhopper se dostal do výšky 20 metrů. .

Brzy by měl proběhnout další test, při kterém se dostane do výšky až 200 metrů.

Předešlý první pokus o skok do výšky 20 m byl v noci na čtvrtek našeho času po pár desetinách sekundy přerušen. Starhopper zůstal na Zemi. Podle Muska to bylo kvůli vysokému tlaku v komoře a ten byl vysoký proto, že pohonná látka byla chladnější než očekávaná. 

Při vývoji Starshipu postupuje SpaceX podobně, jako to dělala při vývoji opakovatelně použitelného Falconu 9. Předchůdcem rakety byl Grasshopper, který v letech 2012 a 2013 udělal několik skoků. Při každém se dostal do určité výšky, ve které chvíli zůstal a poté zase přistál. Dosažená výška se postupně zvětšovala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

@spacex crews hard at work today, #Raptor has reintegrated with #StarHopper . Polishing and examining #StarShip , while the structure being built to give StarShip cover.(like to one in cocoa beach) I honestly can not wait, until the Raptor roarsss. This summer is gonna be awesome🚀🔥😆, It appears that the Raptor engine is not centered. could it be, that they are going straight with the 3 engine test. (Idk honestly, I wonder why this is?) beautiful full bloom of #Texas flowers 🌺. Turtle nesting season🐢🐢 I am beyond excited to be apart and get to share the action with y’all, the future is gonna be amazing👨🏻‍🚀🌌 (last photo) “Where the Pavement ends, the trip to #Mars begins.🚀” -Austin (📸6/1/19)

Příspěvek sdílený Austin Barnard🚀 (@austin8barnard),

Starhopper se v texaském Boca Chica staví od konce roku 2018. Za sebou už má statické zážehy i dva menší vzlety, při kterých byla loď ukotvena k povrchu. Nyní by měla vzlétnout do výšky 20 metrů, poté odletět trochu stranou a přistát. O vzlet se postará v pořadí šestý vyrobený motor Raptor na kapalný metan a kyslík. 

Diskuze (24) Další článek: „Létající podšálek“ vydrží ve vzduchu mnohem déle než jiné drony

Témata článku: Technika, Vesmír, Testy, Elon Musk, Země, SpaceX, Raketa, Mars, Falcon, Starship, Výška, Loď, Skok, Let, Metr, Raptor, Kosmická loď, Testovací verze, Verze


Určitě si přečtěte

Týden Živě: Nová Windows, Tesla na hraně krachu a létající masové kuličky

Týden Živě: Nová Windows, Tesla na hraně krachu a létající masové kuličky

** Tesla má opět problémy s penězi, nestačí totiž vyrábět ** Microsoft uvedl květnová Windows 10 ** Jižní Korea chce přejít na Linux

David Polesný, Jakub Čížek | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34