Steve Wozniak založil vlastní vesmírnou společnost. Jmenuje se Privateer a má být „odlišná od všech ostatních“

Steve Wozniak oznámil, že se rozhodl založit svou vlastní vesmírnou společnost. Ta dostala název Privateer a má být „odlišná od všech ostatních“.

Z dostupných informací rovněž plyne, že jejím záměrem je učinit vesmír „přístupnějším a bezpečnějším“. Podle serveru Gizmodo to znamená, že známý počítačový inženýr a filantrop se chce zaměřit na úklid odpadu na oběžné dráze.

Tuto domněnku podporuje i srpnová tisková zpráva Desktop Metal, která popisuje Privateer jako „novou satelitní firmu zaměřenou na monitorování a čištění objektů v kosmu“.

Wozniak je navíc známý tím, že se angažuje v oblasti ochrany životního prostředí – například loni spustil projekt Efforce, který umožňuje lidem skrze kryptoměnu investovat do různých zelených technologií

Připomeňme, že podobné úmysly má i šéf SpaceX Elon Musk. Ten nedávno přišel s myšlenkou, že na úklidu trosek satelitů, raket apod. by se v budoucnosti mohly podílet kosmické lodě Starship.

Titulní foto: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0

Diskuze (2) Další článek: Upravte si hlavní panel Windows podle libosti. Plnou verzi Ashampoo Taskbar Customizer dostanete jako dárek

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Elon Musk, IT Osobnosti, Steve Wozniak, Inženýr, Peoria, Gage Skidmore, Úklid, Vesmírná společnost, Oběžná dráha, Dostupná informace, Odpad, United stát of America40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály