No skvěle a postaví k tomu i nějakou tu přečerpávací elektrárnu ať je kde ukládat přebytky pro případ že nefouká?
Nefouka? Na mori porad fouka. Nekdy vice nekdy mene ale porad.
Na mořích se stále používají lodě se spalovacími motory místo tradičních plachetnic, pro které je bezvětří pořád hrozbou. Kdysi na římských galérách tento problém řešili veslaři. Snad by se našlo i ve Švédsku dost galejníků, kteří by za bezvětří roztáčeli listy větrníků ručně? 😉
Pokud někdo neviděl film Úplné bezvětří (1989), snad by mohl věřit aspoň jachtařům: "Oblast bezvětří zůstane v téhle oblasti dlouho, minimálně týden, a je nutné, aby oba závodníci chytili dobrý vítr." viz https://krasajachtingu.cz/stovka-pres-atlantik-bezv... ...
Větrné elektrárny o obrovské rozloze dokážou ročně dodat kolem 30% (u nás méně) instalovaného výkonu, JE o malé rozloze přes 90% instalovaného výkonu. Kdyby šlo o ekologii, je volba jasná
Pro vas by bylo asi take lepsi vyrabet potraviny v nejakem chemickem konvertoru nez pestovat na poli. Ty obrovske lany to je neekologicke, protoze zaberou vic plochy nez ta chemicka. Mam pravdu?
Vis jak ovplyvnuje jaderna elektrarna okoli. To si ani nemuzes postavit boudu v okoli 20-30 kilometru.
1400 kilometrů čtverečních, které vyrábí občasTemelín 2 kilometru čtverečních, který vyrábí neustále.Cítíte ten rozdíl?
Že těch 1400 km2 na volném moři nikomu nechybí?
Chybí. Rybáři a lodě se těmto paskvilum musí vyhybat. Je to uzavřeno. Okupují moře. Navíc po 10 letech jsou tyto vte vesměs šrot. Ani se nedivím.Vte a fve parazituji na přenosové soustavě entsoe, neboli ji tunelují. Skončí to tak, že se odpojí stabilní zdroje ee a tyto paskvily na ee síť neutáhnou.
Bludy, bludy, bludy.
...odpovedel odbornik na vsechno, absolvent VS zivota, google pravnik, fyzik amater, Petr Zaloha...
Rybari se musi vyhybat? Ale no tak. Neprehnal jsi to malicko?
Pokud tam fouká hodně a stabilně, tak to je rozumné rozhodnutí. Tím se to liší od rozhodnutí budovat větrníky tam, kde fouká málo a ne moc často. Ale najdeme státy, kde se chovají nerozumně.
Severní a Baltské moře jsou pro větrnné příbřežní farmy vhodné svými podmínkami - neustále fouká a mělké dno. Ovšem problémem jsou náklady na údržbu a materiály (životnost). V Dánsku je máte 5-6 km od pobřeží, kde je hloubka 2-10 m - např.: Tunø Knob byla uvedena do provozu v roce 1995 (nejstarší je 0,45 MW Vindeby) s přebytkovým uskladněním v podobě přečerpávací vodní elektrárny, což je asi jediný schůdný způsob. Postavit to a dlouhodobě provozovat je zkrátka hodně drahé.
Inu, foukat asi bude. Vypadá to že bude foukat čim dál víc. Teď jenom aby nefoukalo přespřiliš, to by museli stavět z titanu...
Ale to jen za předpokladu ze bude foukat. A chtěl bych vedet ze studie jak to ovlivní proudění větru případně i moře. Zda vubec nebo zda ano.
To se ale nesmí, to by byla hereze!
Zdroj?
a co to kolísání výkonu provede v síti to ty mozky asi nenapadlo a pak budou čumět jak tele na vrata ( to je tak když každej blb rozhoduje a neví ani o čem )
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 7. 2024 18:00
Klid - k tomu se zbuduje megakapacitní bateriové úložiště ...
Nedávno jsem jel přes severní Německo a tam je těch větrníků snad tisíce (děti je počítaly a kolem 500 je to přestalo bavit) a taky to místní síť ustojí.
Místní síť to ustojí díky JE ve Francii
A vis ze francie mela asi pul roku vypadek kdy nevyvazela nic?Jo to tady bylo reci ze?
Neni nad moudra ceskeho Pepika, ktery ani nevi, co je elektrina.
Presne tak, takovy Petr Zaloha by mohl vypravet…oh wait…
Klaus tvrdi, ze lidska cinnost nikdy nemuze ovlivnit klima.
Kluas je popleteny uz davno. Vlastne uz od doby co si toho odporneho rusaka pamatuji.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.