Svoboda, ticho a obří dojezd. Elektrická kola od Harley-Davidson přichází i do Evropy

Harley-Davidson se mění. Už to není ten symbol mužné Ameriky minulých dekád – kožené bundy, dvouválec do V, ohlušující rachot a se vším tím spojený životní styl. Aktuální Harley-Davidson modernizuje, do portfolia přidává elektrické motorky a v listopadu 2020 prostřednictvím dceřiné firmy Serial 1 přibylo také elektrické kolo.

Loni jsme nevěděli, kolik bude stát. Teď se začíná rozbíhat po evropských showroomech a mají mezi ně patřit i ty české (web zatím mlčí). Ceny startují na 3 499 eurech, což je bezmála 90 tisíc korun. Ale který jiný e-bike vám nabídne automatické řazení a přihrádku na rukavice?

Mosh a Rush

Nejlevnější model se jmenuje Serial 1 MOSH/CTY a je určený především do města, ale v rámci reklamní kampaně jej výrobce vzal i do skateparku a na ostré kamenné schody, aby prokázal jeho odolnost. Tento model je jednorychlostní s cílem zjednodušit konstrukci a snížit náklady. V Americe se s ním mohou prohánět až rychlostí 32 km/h, evropská regulace jej seškrtila na 25 km/h.

Až vyšší řady Serial 1 RUSH/CTY a RUSH/CTY SPEED přináší automatické řazení, takže jezdec může úplně zapomenout na páčky přehazovačky. Tahle kola v USA jezdí až 45 km/h a není úplně jasné, jestli se také dostanou do Evropy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Elektřina a baterie nejsou pro Harley-Davidson až tak nové...

Kola mají motory S Mag, výkon se na zadní kolo přenáší pomocí tichého a bezúdržbového karbonového řemenu Gates. Baterie vyrábí mateřská firma Harley-Davidson, stejné články jsou naskládané i v motocyklu LiveWire. MOSH má 529 Wh, RUSH dokonce 706 Wh, což má stačit na dojezd až na 168 km, resp. 185 km!

Firmu jsme požádali o vyjádření, jak to bude na českém trhu. Odpověď byla rychlá, nicméně neurčitá. Jasno by mělo být v průběhu srpna, informace by se měly objevit na webu www.serial1.com.

Diskuze (44) Další článek: Windows 11 přinesou Focus Session s integrovaným Spotify. Pomůže se soustředěním se na práci

Témata článku: USA, Evropa, Cyklistika, Kola, Elektromobilita, Harley-Davidson, Ticho, Svoboda, MOSH, E-Bike, Životní styl, Dojezd, Gates, Cola, Rush, CTY, Amerika, Bunda, LiveWire, Davidson, Mag, Cyklistika na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy