vážená redakce v pondělí jsem si chtěl objednat Cybertruck, který porazí Porsche na 1/4 míle ... Po přečtení vašeho článku jsem velmi zklamán a zůstávám u svého VW Passat B4 z dob kdy VW ještě uměl auta. :-O1993 facelift (Passat B4) Vůz byl k dispozici se vznětovým motorem TDI (Turbocharged Direct Injection) - řadovým čtyřválcovým turbodieselem o objemu 1,9 litru, který dosahoval výkonu 66 kW (90 k; 89 k) při 3750 ot/min a točivého momentu 210 N⋅m (155 lbf⋅ft) při 1900 ot/min. Pro sedan měl podle americké agentury EPA udávanou spotřebu paliva 45 mil na americký galon (5,2 l/100 km; 54 mpg-imp) na dálnici. V kombinaci s volitelnou rezervní nádrží o objemu 98 litrů (21,6 imp gal; 25,9 US gal) a 28 litrů (6,2 imp gal; 7,4 US gal) měl vůz B4 TDI kombi dojezd přes 1800 km na jednu nádrž paliva.https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat...
Koho zaujíma tvoj predpotopný, smradľavý traktor ? 🤷
a v kombinaci s cisternou dojede i 10 000 km 😀
Tak jsem se na video mrknu a je to super! Hezky video a ponizeni Porsch. Who cares na kolik to je. Nikde jsem ve videu ani popisku nenasel, ze by to melo byt na 1/4. Pohoda, Tesla rules.
A řekněte, jste silný jedinec, který chce slyšet celou pravdu v její nemilosrdné nahotě, či patříte k těm slabším, co dávají přednost blahé nevědomosti o té hrůze, před níž stojíte?Dahlik: Nevědomost, vždy a všude.
Co tady meleš o silných a slabých jedincích na základě přístupu k jednomu videu? :-O Ale jestli máš pocit, že jsi se hrubým odsouzením videa (v celé své nahotě) stal silným jedincem tak tě u toho klidně nechám :-/
Celé je to marketing. Je úplně jedno na jak dlouhé trati to bylo. Užitečné to je stejně jako rekord Kodiaqu RS jako nejrychlejšího 7místného SUV na Nürburgringu.Nezapomínejme taky na to, že reklama v USA funguje trochu jinak.
a uz som mal prvy dovod ku kupe Cybertrucku, ach Elon. Zbortil si to, skoncim nakoniec zase len u RAMka B-]
Tesla marketing a Elon obecně cilí na nejprimitivnější lidské pudy u intelektuálně podměrečné části populace. Není proto divu, že nově jsou jeho největšími obdivovateli "ajnštajni" z řad dezolátů a tupé proruSSké lůzy - viz tanečky kolem "svobody slova" na Twitteru. No a tihle neřeší, co je pravda a lež, resp. pravda je to, co se jim hodí do jejich vidění světa. Takže tohle je za mě jenom zbytečné haló, které normálního člověka už ani nepřekvapí.
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 1. 2024 09:29
.. mám za to, že jsi svým příspěvkem, krasně nám všem demonstroval, jak to s těmi nejnižšími lidskými pudy vlastně je .. za což Ti moc děkuji .. 🙂
Našel jsi se tam? To je dobře.😉
... klamu politici a statni uradnici, klamu novinari, klamu obchodne retazce a korporacie, klamu banky, klamu NGO - a daleko viac, ako nejaky Elon Musk, ktoreho lzi su oproti ostatnym uplne nevinne. A kym lzi tych horeuvedenych sa nas priamo dotykaju a ovplyvnuju nas zivot, nejake nepravdy o Cybertrucku nam mozu byt ukradnute. Jednoducho dalsi predplateny clanok o neposlusnom Muskovi, ktory nasral liberalov, ked prevzal Twitter a vykopal odtial liberalnych cenzorov.Keby nasi politici klamali len tak ako Musk, zili by sme v lepsom svete.(Autor tohoto prispevku nema Teslu ani iny produkt od Elona Muska, ani ho neplanuje zakupit a stale jazdi na trojlitrovom diesli)
Čecha spoznáš podľa ponožiek a sandálov. Slováka podľa toho, že všade ťahá politiku a robí zo seba bl ba. 🙂
Ano, a primitiva poznáš podle hloupých národnostních stereotypů, navíc nezaložených na žádných reálných datech. To, že Slováci ze sebe udělali blby v posledních volbách je jenom náhoda, my jsme byli předtím schopni si zvolit Babiše i Zemana. Takže nemáš žádné právo osočovat Slováky, byť jsi sám Slovák :)
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 1. 2024 11:02
Ešte dobre, že ty neurčuješ kto má na čo právo. Češko.
Neviem ci je to nejaka sutaz, ale faktom je, ze statisticky skratka vedieme. Mame tu viac konspiratorov a proruskych fanusikov :)A to su proste data.
To je sice pravda, ale nemyslím si, že jste jako národ blbější. Jenom se ti vaši blbci chytají jiných témat než ti naši :)Víru v Američany jsem ztratil už hodně dávno, víru v Čechy jsem ztratil po prvních přímých prezidentských volbách (kdy jsme zvolili Zemana). Zbývala mi ještě víra v Brity - a tu jsem ztratil poté, co zvolili Johnsona. Prostě lidi jsou blbí úplně všude stejně. "Podľa toho, že ... robí zo seba blba" nepoznáš Slováka, jak tvrdí Mário Sedlák, ale obecného člověka.
No, ja sice verim, ze by to s trochou chcenia a snahy slo skutocne relevatne porovnat, ale myslienku chapem a suhlasim. Americania nie su uplne znami svojim intelektom, ale myslel som, ze aspon zapadna europa na tom bude inak, ale teraz po krize je vidiet, ze akonahla im niekto siahne na komfort, ten nadhlad stracaju a chovaju sa podobne pudovo ako aj my.
politiku sem tahaju autori clankov, ktori povinne a pravidelne musia zverejnovat nieco negativne na Muska v ramci liberalnej propagandy. Musk ani zdaleka nie je moj favorit, ale to co sa tu v suvislosti s nim deje je uz trapne.
Ja mám Muska rád ale že by som ho až takto obraňoval? Osobne ho nepoznám, tak mi to je jedno. Zatiaľ má za sebou aj škandály (kto ich nemá) ale aj veľmi dobré výsledky (napríklad Optimus Gen 2).
Ehm, nezlobte se, ale napadla vás třeba i možnost, že to nemá vůbec nic společného s nějakou "liberální propagandou", ale prostě a krásně s tím, že ty články se prostě čtou a čtou se PRÁVĚ proto, že se týkají Muska? Ptám se jen proto, že já taky čas od času o něm napíšu něco kritického, nicméně žádné podobné nesmysly v hlavě nemám, naopak ho na rozdíl od vás spíš "můžu". To ale neznamená, že jen proto nenapíšu např. tohle:https://vtm.zive.cz/clanky/elon-musk-tajne-ma... ... Když to téma brutálně trenduje. A mimochodem, nedávno jsem narazil na nějaké nové vyjádření Ukrajinců a znovu v rámci něj tvrdili, že to prostě vypnul a tečka..."Pamatuji si to napětí. Chystali jsme se už zaútočit, když se nám náhle přerušilo spojení s drony. Elon Musk vypnul Starlink, který jsme používali k jejich ovládání," řekl serveru Ukrajinska pravda člověk, který se na operaci podílel. To jen, že jsem si na teď to vzpomněl, protože se do mně taky spousta lidí pustila jen pro můj osobní názor (že se rovněž přikláním k tomu, že to vypnul), byť jsem ho prezentoval jen v diskusi.
Názor byl 3× upraven, naposled 17. 1. 2024 16:18
"ty články se prostě čtou a čtou se PRÁVĚ proto, že se týkají Muska"v podstate na plnu hubu povedane, ze to nema nic spolocne s technikou resp. nejde o informacnu hodnotu, ale ze je to jednoducho len bulvar. v kazdom pripade palec hore za uprimnost.
Rasisto...😀
Jasně, že 1/8 míle je pro elektrické vozidlo lepší, protože díky masivnímu točivému momentu a faktu, že zde není vícestupňová převodovka má zpočátku velké zrychlení, ve větší rychlosti se víc projeví odpor vzduchu a tam už by Pybertuck neměl šanci. Větší sranda je ale druhá lež. To Porsche proti kterému závodil, totiž bylo slabší, než které táhl na přívěsu.
"Mám jeden osobní silniční rekordU Plzně jsem předjel Ford EscortOn sice brzdil ale já jel stovkouTou svou škodovkou tisícovkouFakt fakt fakt no fakt"
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 1. 2024 07:23
Já jel tisícovkou 160km/h, měl jsem tam motor ze 130 :) A pak jsem vařil
Tak ono je asi jedno, jestli 1/4 nebo 1/8. IMHO celá tahle šaráda především vypovídá o zákaznících, na které to cílí. Ve jménu zeleného dobra budu jezdit v třítunovým trucku, kterej sice zapadne v první kaluži, ale u hypermarketu na světlech pokoří to Porsche, ne?
Tohle nejspis ani necili na zakazniky ... ale na investory .)
tak asi ideál, ne? Napřed se píše o reklamě co udělal a pak se píše o tom, že t byla lež
Zaujímavé je, že sa neozvali s Porsche.Každopádne nemám takého ťahy rad. Podobne ako keď u mobilov ukazovali fotky zo zrkadloviek.
Dokud za podobné chování nehrozí žádné postihy, tak to firmy budou dělat (nepíšu to proto, že bych byl pro zákaz, jen konstatuju jak to je). A to proto, že podobnej marketing má víc rozměrů a proto ho firmy tak rádi využívají - On totiž na jedné straně přesvědčí spoustu naivních lidí, že to co je jim prezentováno je opravdu pravda - a to je většinou hodně pozitivní. A když to praskne, tak se firmě dostane obrovského mediálního a komunitního zájmu úplně zadarmo - a jak dobře známo, negativní reklama je taky reklama - navíc to dělají tak, že si pohlídají a vyberou takovou strategii, aby když to praskne, tak to vlastně nebyl až takovej prohřešek, aby se lidi nevratně pohoršili. V dlouhodobém měřítku to je pro firmu jen pozitivní.
Přesně tak. Oni nerekli vyloženě lež, jen řekli polopravdu. Krasa byla v tom, ze auto predstavili tak, ze se to samo rozsirilo po celým civilizovaným světě. Pamatuje si nekdo, jak nejka evropska automobika prestavovala auto? Budto ne, nebo to bylo trapný. Nebo ze bychom tu řešili, jestli se do skodovky opravdu vejde bez složených sedacek 750 litru a jestli takovy objem vubec jde nalozit a jestli u auta s rezervou odecetli poctivě i tu rezervu.
Já se pamatuju na trapné rozbíjení "nerozbitných" oken. Ale to lidem v náboženské sektě asi vysvětlit nejde, stejně jako to, že lež je prostě lež.
Takze i guma jako ty si z toho neco odnese. Já myslím, ze se to da povazovat za úspěch 😄
Si pozri to vysvetľujúce video. Elon tam jasne hovorí, že CT je rýchlejší na 1/4 mile.A pritom je to iba na 1/8. Žiadna polopravda.
Prave proto je to cely to vysvetlujici video tak strasne trapny. Resime rozdil mezi 1/4 a 1/8. Dokonce ani po tom, co si to napíšeš nevidis tu absurditu...
Já mám celý život rád Porsche, zároveň se mi líbí i Tesla i Cybertruck ale tohle celý mě to spíš naštvalo. Samozřejmě že ten Cybertuck nepředjede Porsche 911 Turbo S, natož s vozíkem a to, že použili buhví jakou nejslabší verzi 911 a ještě lhali s tím že to bylo na 200 metrů místo 400 je spíš trapný, než cokoli jiného. A samozřejmě mi to od prvního dne v práci ukazovali.
Nevidíš, jak podstatná ta lež je? To není maličkost! Elektroauto má prostě zpravidla lepší zrychlení a je lepší na velmi krátké sprinty. Já jsem schopný se i na slaboučké elektrické motorce s 3 kW rozjet na semaforu o dost rychleji než většina aut. Pak už záleží jenom na tom, na jak dlouhém úseku budeme měřit, kde jsem rychlejší než Porsche.
Proc by se ozyvali - je jim UPLNE jedno jak nejaka reklama na nakladak vypada
Tomuhle se v kapitalismu neříká lži. Tomu se říká chytrý marketing.
Jak se říká tomu "u hranic jsme pouze na vojenském cvičení"?
Soucet Elonovych drobnych lzi, manipulaci a zavadejicich vyroku by naplnil jednu peknou tlustou knihu. Presto, anebo prave proto, ma nekonecny zastup ovcich obdivovatelu a tech, kdo jeho praci miluji a jeho zboznuji. Ja si vsak stale rikam, jestli Elon smi vrazdit jen proto, ze je Elon. Snad se brzy dockam rozuzleni teto vecne otazky - zda-li je, nebo neni, dostacujici argument pro osvobozujici rozsudek v pripade umyslne vrazdy - byti Elon Musk.
Jste trochu upadnul na hlavicku a zanechalo to vazne nasledky.
Už jste se dnes k Elonovi pomodlil? 😀
Od urcite doby me Musk spis vadi. Ale auta jsou skvela. A vy porad tankujete plesnive mrtvoly? To je i suseny velbloudi trus lepsi nez tekute mrsiny.
Nejvíc jsem se dojal nad tím jak Elon létal s ruskou stíhačkou...... typ L-39 Albatros 😀
Holt měli štěstí že nemrzlo..https://echo24.cz/a/HnAAM/zpravy-svet-usa-e..."Řbitov teslátek"
Koukam by se Elonovi lehke globalni otepleni hodilo 😝
Elektromobilita od začátku měla stejné problémy a bohužel se ty problémy doteď nepodařilo vyřešit. Všechno to v podstatě stojí a padá na technologii baterií, která se hýbe pomaleji, než by bylo potřeba. Já jen doufám, že zákonodárci vezmou stav technologie v potaz, až budou prodlužovat lhůty pro zákaz prodeje spalovacích motorů. Jakože očekávám, že přesně k tomu dojde.
Názor byl 1× upraven, naposled 16. 1. 2024 21:55
Cybertruck táhl Porsche rychleji na 1/8 míle než samotné Porsche místo na 1/4. Tohle je fakt hodno článku? Už jenom to, že jel s přívěsem a táhl auto takhle rychle je imponující. Tenhle článek vyloženě psal člověk s mindrákem, co si potřeboval kopnout. Bylo to PR. Příště napište jestli zubní pasta má skutečně nejbělejší bělení zubů. Ach jo.
Nebat se a nelhat 😝
Ten kto nemá mindráčik nepotrebuje klamať. Vyhrať na 1/8 míle je tiež úspech, ale zamindrákovaný Elon si to potreboval ešte o niečo prikrášliť lebo úspech ktorý dosiahol, ktorý právoplatným úspechom určite je, mu nebol dosť dobrý. Úbohé. Pritom stačilo povedať pravdu ktorá je veľkým úspechom sama o sebe.
Co to je oproti Dieselgate. Vsichni jste zapomeli, vsichni jste Farizejove.
Whataboutismus at it's best.
Kdo sedi ve skleniku, nemel by jako prvni hazet kameni.
Diselgate je mě uplně jedno.
Bezte do garaze, zavrete vrata a pustte si ten vas milovany spalovak. Pak si promluvime.
A ty jak dlouho udržíš hlavu v aktivní zóně Temelínského reaktoru?
Milej zlatej, ja JE nepropaguji. Ja podporuji OZE a elektromobilitu. Nevim proc bych do nejakeho Temelina mel lezt. At si tam vlezou ti, kdo horlive vykrikuji, ze potrebujeme dalsi jadro.
Živě spôsobilo dieselgate?
https://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comme... ... 😀
Toho ses zase chytil jak hovno kosile. Tesla hateri jsou ubohy pitomci.
Já nejsem tesla hater. Já jsem elektrovehikle hater. Jsem totiž ekolog.
Ropa je nejvetsi svinstvo v celem ekologickem systemu. Ty jsi mozna ekozmrd.
Jj. Ropa je svinstvo. Sice se z ni vyrabi mimo benzinu a nafty oleje, maziva, zaklady pro ruzne dalsi chemikalie, plasty, zaklady potravin, leku, barviva a tak dale, ale my ji nepotrebujeme. A elektrina se take bere v zasuvce a nepotrebujeme k tomu nejake uhelne ci plynove elektrarny, kdyz mame ekologicke (vcetne vyroby a likvidace) fve a vetrniky.
To mají společné se svědky Elonovými...
Dieselgate by nebylo, kdyby se emise počítaly podle reálného provozu. Ostatně, pak by nejspíš nebyly ani auta na baterky.
Toho si určitě musel všimnout každej, kdo se tímhle zabejvá a zná ty tratě. Za mě to bylo jedno z nejlepších uvedení auta a dokazuje to, že Tesla kromě super aut najímá i nejlepší marketéry. Od této chvíle už nechci Cybertruck, když porazí s porschetem na vozejku jen slabé porsche s manuálem a jen na 1/8 míle místo na 1/4. Můj nový sen se jmenuje Kodiaq v dvoulitru s automatem a s neuvěřitelnými 110kW a čekačkou 8 měsíců 😀 Na dobrý věci je potřeba si počkat.
Přesně.
To je zase článek...... 😠 Místo aby jsme se věnovali technice, tak řešíme politiku a si kopneme do lidí co nemáme rádi.
clanok bol o technike
Jasně. Napsal že prezentace byla špatně a nebylo to 1/4 mile ale 1/8 mile. Stane se. Záměr? Těžko říci. Veřejnosti je to jedno. Asi jsem moc citlivý, ale sleduji že do Muska se kope docela často. Problém je jeho síť X, která neslape jak EU a úřady piskaji a dělá si co chce. Každopádně to nemění nic na tom, že Musk je šikovný pán. Srovnatelný s Jobsem.
"Veřejnosti je to jedno." já zapoměl že každej komoušák mluví za všechny lidi..."Srovnatelný s Jobsem." 😀))))))))) zjisti si nejdřív co byl Jobs zač.
Do Muska se nekope, on do sebe kope sám. Celé je to o tom, že Cybertruck má sice rychlejší rozjezd na prvních 200 metrech, ale pak jde do kopru.A dál je to o tom, že ovce věří tomu, co slyší jako první a víc je nezajímá, natož nějaká trapná fakta či lež vs. pravda.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.