Technologie a víra v boha. Tenhle úžasný kostel se automaticky otáčí za sluncem

Architektonický projekt Dysis Church of Poly Shallow Sea má být to nejromantičtější místo na světě. Středobodem areálu je futuristický kostel s věží, která se otáčí za sluncem. Okolní vodní plocha má na fotkách při západu slunce posloužít jako dokonalé zrcadlo.

Futuristický kostel

Projekt „Slunná procházka v Poly Shallow Sea“ Vyrostl na okraji pobřežního města San-ja na ostrově Chaj-nan, realizovala jej čínská firma Shanghai United Design Group. Projektanti spojili poderní prvky s tradiční kulturou s cílem vytvořit romantický ráj na Zemi.

Přední část slouží jako relaxační prostor, kde sukulenty, bílý písek a dřevěná loďka mají návštěvníkům připomínat starobylou vesnici. Naproti tomu slunečníky a lehátka na pláži jsou symbolem moderního prázdninového života.

Středem areálu je kostel situovaný nedaleko mořského pobřeží. Jeho kruhový tvar má symbolizovat lásku se šťastným koncem a čistě bílá stěny působí na přírodním pozadí jednoduše a elegantně.

Dysis Church of Poly Shallow Sea na videu:

Otočná věž

Nejzajímavějším prvkem je špičatá stříška usazená v horní části kostela, ke které se dá dostat přes spirálovité rampy. Pozornost přitahuje tím, že se v průběhu dne otáčí za sluncem.

Kostel stojí uprostřed vody a průhledná cesta, která k němu vede, vystupuje pouze když se někdo přiblíží. Prý je to „cesta vedoucí k lásce“. Když se věž kostela začne otáčet, stěny se posunou tak, aby blokovaly světlo zapadajícího slunce, a ponechají pouze paprsek světla, který vede do otevřeného prostoru.

Ve druhém patře budovy si návštěvníci mohou vychutnávat východy a západy slunce – lze odsud pozorovat odraz oblohy odrážející se ve velkém zrcadle mořské vodní plochy. V blízké budoucnosti má kostel sloužit jako místo k uzavírání sňatků. Připravte se, že téhle stavby bude brzy plný Instagram...

Via MOOOOL

Diskuze (41) Další článek: Duel chytrých náramků: Honor Band 6 vs. Huawei Band 6

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,