Tesla bez vysvětlení odstranila ze svého webu informaci, že výroba Cybertrucku začne letos

Zahájení výroby kyberpunkového elektrického pick-upu Tesla Cybertruck se patrně komplikuje. V říjnu loňského roku firma odstranila ze svých webových stránek veškeré informace o cenách a modelech, ale ponechala patrně nejzásadnější detail: termín zahájení výroby v roce 2022.

Nyní bez jakéhokoli vysvětlení zmizely i veškeré zmínky o plánovaném zahájení sériové výroby. Pokud se podíváte na stránku s možností předobjednávky, dočtete se zde, že „Konfiguraci svého vozu budete moci dokončit před zahájením výroby.“ Ještě nedávno však byla na stejné stránce k vidění formulace „Konfiguraci svého vozu budete moci dokončit před zahájením výroby v roce 2022.“

Klepněte pro větší obrázek Rok zahájení výroby zmizel

Odklad výroby nepotěší zájemce

Elektromobil Tesla Cybertruck byl představen v listopadu roku 2019. V té době byly prezentovány tři varianty – základní s jedním motorem, střední se dvěma motory a nejvyšší se třemi motory a pohonem všech čtyř kol. Zahájení dodávek bylo plánováno na konec roku 2021 s tím, že nejvyšší verze bude dostupná na konci roku 2022.

Konec roku 2021 máme definitivně za sebou a můžeme s jistotou konstatovat, že dodávky Cybertucku zahájeny nebyly. Ostatně Tesla už v srpnu avizovala odložení termínu spuštění výroby na následující rok. Podle internetového archivu Wayback Machine došlo ke smazání deklarovaného roku 2022 z webu krátce před Vánocemi.

Zákazníci, kteří si auto předobjednali, tak začínají být právem nervózní. Situaci nepomáhá ani skutečnost, že generální ředitel Elon Musk ani oficiální účet společnosti Tesla na sociální síti Twitter neposkytují ohledně změny harmonogramu žádné informace. Tesla také zrušila svůj tým pro styk s veřejností, takže zákazníci ani novináři nemají kam se obrátit se svými dotazy.

Elonovy nesplněné sliby

Elon Musk v minulosti označil Cybertruck za něco blízkého „obrněnému transportéru z budoucnosti“. Vozidlo se však stalo terčem posměchu, když při jeho odhalení došlo k poškození údajně „nezničitelných“ oken, a kvůli těžkopádnému tvaru. Škodolibou část veřejnosti pak pobavilo, když Musk po večeři v Malibu srazil prototypem dopravní značení.

Některá zahraniční média připomínají, že Elon Musk má za sebou dlouhou historii slibů, které byly splněny se značným zpožděním, případně nebyly splněny vůbec. Vzpomenout můžeme například na opakované odklady spuštění výroby elektromobilů Tesla. Do této kategorie patří také tvrzení Muska z roku 2016, že automobily Tesla budou do roku 2018 plně autonomní.

Diskuze (18) Další článek: Změna nastavení serveru na chvíli zlikvidovala Firefox, který chybně pracuje s protokolem HTTP/3

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,