Tesla chce na trh uvést nový systém, který by dokázal odhalit, že v rozpáleném autě se nachází dítě

Tesla požádala Federal Communications Commission (FCC) o souhlas potřebný k tomu, aby mohla uvést na trh nový systém. Ten by dokázal odhalit, že v rozpáleném autě se nachází dítě.

Podle National Highway Traffic Safety Administration v USA v roce 2019 zemřelo 52 dětí právě proto, že jejich rodiče je v horkém počasí nechali v autě a odešli na nákupy, úřady atd.

Muskova automobilka tomu chce zabránit pomocí speciálních senzorů. Ty by ovšem měly mít takové úrovně výkonu, které současné zákony nepovolují.

Schopnost „vidět“  skrz měkké materiály

Z informací agentury Reuters plyne, že celý tento systém by využíval sedm výše zmíněných senzorů. Díky tomu by „poskytoval hloubkové vnímání a byl schopen ‘vidět’ skrz měkké materiály jako je přikrývka zakrývající dítě v dětském zádržném zařízení.“

Kromě toho by také uměl detekovat věci jako srdeční rytmus či dýchání, čímž by se potvrdilo, že se skutečně jedná o dítě a ne o nějaký neživý předmět.

The Verge v dané v souvislosti připomněl, že tento problém se v minulosti snažila řešit i společnost Nissan, která zakomponovala senzory do svého vozu Pathfinder SUV z roku 2018.

Diskuze (57) Další článek: Apple chystá další unikátní Apple Store. Vypadá jako koule na hladině jezera

Témata článku: Technologie, Bezpečnost, USA, Tesla, Tesla Motors, Děti, Nissan, Reuters, The Verge, Dítě, Kter, TES, Senzor, Auto, Nový systémNejlepší aplikace pro tento týden: Mastodon, manažer kopírování/vkládání a hlídač slev

Nejlepší aplikace pro tento týden: Mastodon, manažer kopírování/vkládání a hlídač slev

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikace
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření