Tesla Cybertruck nabírá zpoždění. Zájemci o hranaté monstrum musí počkat do konce roku 2022

Když Elon Musk v listopadu 2019 představoval elektrický automobil Tesla Cybertruck, sliboval, že dodávky prvním zákazníkům budou zahájeny koncem roku 2021. Jak se ale generálnímu řediteli Tesly občas stává, byl ve svých plánech příliš optimistický.

Server Electrek přinesl informaci, že zahájení dodávek elektrického pickupu bylo odloženo až na konec příštího roku. Při srpnovém zveřejnění finančních výsledků za 2. čtvrtletí 2021 přitom Tesla udávala původní časový plán a pouze upřesnila, že výroba Cybertrucku začne v texaské továrně Gigafactory až po Modelu Y. Musíme však zmínit, že tato továrna je stále ve výstavbě.

Opožděný Cybertruck

S tím, jak se blížil termín zahájení výroby, se stále častěji objevovaly náznaky, že by se Cybertruck mohl opozdit. Sám Elon Musk například varoval, že jeho firma bude mít při uvádění Cybertrucku do výroby určité problémy kvůli některým prvkům, jako je ocelová karoserie, která vyžaduje zcela nové výrobní procesy.

Zpoždění zahájení výroby není tak úplně překvapivé. Elon Musk na Twitteru opakovaně informoval o problémech ve výrobním a dodavatelském řetězci, které jeho společnost trápí a jež nejspíše souvisejí s pandemií. O letošním roce psal na Twitteru jako o roku „superšílených nedostatků v dodavatelském řetězci“.

Nejaktuálnější informace poskytl Musk v rámci vnitrofiremní telekonference. Podle zdrojů, které se účastnily hovoru, generální ředitel nepředpokládá zahájení výroby Cybertrucku dříve než na konci roku 2022. Kromě toho poznamenal, že v elektrickém pickupu je tolik nových technologií, že rozjezd výroby bude velmi obtížný. Očekává, že sériová produkce bude zahájena až koncem roku 2023.

Auto z Matrixu

Musk je ale svým založením optimista, takže využil příležitosti, aby chystaný automobil vyzdvihl: „Bude to výjimečný projekt. Jako chyba v Matrixu. Jako kdyby Neo měl auto.“ Jen si na tuto zvláštní chybu v Matrixu budeme muset ještě chvíli počkat.

Nejnovější aktualizace časového plánu přichází krátce poté, co webové stránky společnosti Tesla v tichosti změnily drobné písmo kde uvádějí, že Cybertruck přijde v roce 2022, a nikoli koncem roku 2021, jak bylo původně slíbeno.

Ačkoli odklad rozhodně není ničím, co by se nečekalo, posun zahájení dodávek o celý rok určitě bude velkým zklamáním pro více než 1,25 milionu zákazníků, kteří si Cybertruck do letošního srpna předobjednali.

Diskuze (11) Další článek: První snímky chystané grafické karty AMD Radeon RX 6600 od Gigabytu

Témata článku: Technika, Elektromobily, Twitter, Elon Musk, Tesla, Automobily, Tesla Motors, Výroba, Matrix, NEO, Cybertruck, Konec roku, Zahájení, Tesla Cybertruck, TES, Továrna, Generální ředitel, Monstrum, Electrek, ZpožděníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně