Tesla ještě v tomto týdnu představí nejrychlejší produkční auto historie

Tesla v pátek 11. června ve 4 hodiny ráno našeho času představí dlouho očekávaný Model S Plaid. Podle Elona Muska půjde o nejrychlejší produkční auto všech dob a jakéhokoliv druhu. Plaid dostane tři motory se souhrnným výkonem 1020 koní (750 kW), což má stačit na akceleraci z 0 na 100 km/h pod 2 sekundy a stále velmi pěkný dojezd 628 kilometrů.

Muskovy superlativy jsou diskutabilní. Aktuální rekord ve zrychlení drží chorvatský Rimac Nevera (1,85 sekundy). Můžeme však polemizovat, zda je plánovaných 150 kusů možno považovat za sériovou výrobu a Neveru za produkční auto, nebo malosériový speciál. Nebo se snad Plaid dostane i pod tuto hranici?

Každopádně radost trochu kazí cena. Model S Plaid už je možné předobjednat a stojí nemalé 3 304 900 Kč.

Zrušený Plaid+

A ještě jednou Elon Musk tweetoval. Když v lednu představil tyhle šílené verze Modelu S, mluvil o variantách Plaid a Plaid+. Teď řadí zpátečku a oznamuje, že Plaid+ nebude, že už základní Plaid je dostatečně dobrý.

Plaid+ měl mít výkon přesahující 1100 koní (809 kW) a právě zrychlení pod 2 sekundy. Teď Musk říká, že na to bude stačit i „obyčejný“ Plaid. Nechme se překvapit, více informací dostaneme v pátek ráno.

Diskuze (3) Další článek: Co vy na to? Mají Nvidia a AMD blokovat těžbu kryptoměn, aby se grafiky dostaly k hráčům?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,