Tesla nabízí Levitující Cybertruck. Stojí šest tisíc a ozdobí vám pracovní stůl | Zdroj: Živě

Zdroj: Živě

Tesla nabízí Levitující Cybertruck. Stojí šest tisíc a ozdobí vám pracovní stůl

Kromě aut a robotů prodává Tesla i více či méně zajímavý merch. Některé jsou obyčejné a od konkurence se liší pouze logem, jiné jsou opravdový bizár, nad kterými zůstává rozum stát.

Oživeno 4. 1. 2025 | Tesla na svém e-shopu začala prodávat (a v zápětí také vyprodala) další drobnost, další zajímavý merch. Levitující Cybertruck je zjednodušený model v měřítku 1:24, který se díky magnetům vznáší nad černou základnou. Auto bez kol a s vyhlazenými boky měří 23 × 8 × 6 centimetrů, váží 293 gramů. Uvnitř modelu jsou LED, aktivují se tlačítkem na základně. Ta váží 1291 gramů a je napájená přes USB-C.

2100811-00-A-1-01.jpeg

V balení dostanete i 12V adaptér, takže kromě pracovního stolu můžete ozdobit i palubní desku velkého Cybertrucku – pochopitelně až po zaparkování a v praxi bude problém najít dokonale vodorovný povrch.

Zajímavý je i postup. Zapnete základnu, pak Cybertruck obouruč posadíte do magnetického pole a když ucítíte, že je stabilní, ruce pomalu odstraníte. Z videa vyplývá, že základna nemusí být trvale napájená, takže si ji můžete přenést.

Levitující Cybertruck stojí 250 dolarů, tedy přibližně 6 tisíc korun. Momentálně je nedostupný, ale můžete zanechat e-mail a firma vám dá vědět, kdyby se do nabídky vrátil.

Pokračování 2 / 18

Oživeno 10. 5. 2024

Tesla prodává ocelové kladivo CyberHammer. Spíše než na stavbu zamíří do sbírek a s násobnou cenou na eBay

Vzpomínáte si na premiéru Cybertrucku? Šéfdesignér Tesly Franz von Holzhausen vzal obří kladivo a vší silou praštil do ocelových dveří, aby demonstroval jejich odolnost. Chvíli nato přišel ještě slavnější moment, který dostal trojúhelníkovité auto do médií po celém světě – Franz hodil ocelovou kouli proti údajně nezničitelnému oknu a rozbil jej.

Zmíněnou kouli si koupit nemůžete, ale kladivo ano. Jmenuje se Tesla CyberHammer, není stejné, to na pódiu bylo oranžové s trochu jiným tvarem, zato dostanete logo Cybertrucku a jako by fixou načrtnutý tag FRANZ.

scr 2024-05-10 11-47-56.jpg
Tesla CyberHammer

Kladivo je z nerezové oceli, je necelých 80 cm dlouhé a váží 5,4 kg. Jde o limitovanou edici 800 kusů, každý je očíslovaný a v krabici je přiložený certifikát. Tím je patrně určen účel produktu – spíše než těžká práce na stavbách poslouží CyberHammer jako cenný sběratelský kousek.

Tesla to ze začátku podpořila tím, že kladivo šlo koupit pouze za 35 000 bodů z referenčního programu – takové body typicky získávají influenceři, přes jejichž odkaz si někdo koupí Teslu. Když si youtubeři a spol nakoupili, Tesla přepnula na běžné peníze a CyberHammer už je k mání na eshopu za 700 dolarů.

Pokračování 3 / 18

Tequila

Začněme zvolna alkoholickým nápojem, na kterém byla jednoznačně nejzajímavější jeho ručně foukaná skleněná láhev ve tvaru blesku. Uvedení tequily avizoval Elon Musk již v roce 2018, na trh se však dostala až více než dva roky poté. Jednalo se o limitovanou edici čítající 420 kusů, přičemž na každé lahvi bylo vyryté její číslo.

Tesla Tequila 
Tesla Tequila

Jedna lahev obsahovala 750 mililitrů destilátu se 40% obsahem alkoholu. Dle specifikací se jednalo o nejvyzrálejší a nejkvalitnější tequilu, která zraje v dubových sudech jeden až tři roky a měla by se vyznačovat výraznou chutí, vůní a sytou barvou. Cena rozhodně nebyla lidová, ale odpovídala exkluzivitě produktu – v době uvedení stála jedna lahev 250 dolarů, tedy při tehdejším kursu asi 6 810 Kč. Přesto se celá edice velmi rychle rozprodala.

Pokračování 4 / 18

Skleničky

Nalít si „tequilu od Elona“ do obyčejné skleničky by asi nebylo to pravé ořechové. Naštěstí existuje elegantní řešení v podobě náležitě stylových skleniček. „Vychutnejte si svůj oblíbený alkohol se sadou sklenic Tesla Sipping Glasses z limitované edice. Každá sklenice je inspirována jedinečnou siluetou Tesla Tequily, má hranaté kontury a vyryté logo Tesla.“ láká popisek k tomuto produktu.

Skleničky Tesla Sipping Glasses 
Skleničky Tesla Sipping Glasses

Protože skleničky mají tvar trojúhelníkového hranolu, který při veškeré snaze nelze postavit tak, aby z něj nápoj nevytekl, je součástí balení také kovový stojánek. Sadu dvou skleniček s objemem 44 mililitrů a jednoho stojánku můžete pořídit v e-shopu Tesly za 75 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 1 600 Kč.

Pokračování 5 / 18

Pivo

Další alkoholický nápoj z portfolia Tesly patrně zaujme většinu Čechů mnohem víc než tequila. Jedná se o pivo GigaBier a konkrétně jde o „limitovanou edici plzeňského piva vařeného v Berlíně z naší exkluzivní odrůdy Cyberchmele s tóny citrusů, bergamotu a sladkého ovoce.“ jak stojí v popisku produktu.

Pivo Tesla GigaBear 
Pivo Tesla GigaBear

Samozřejmě ani v tomto případě nechybí stylová lahev, která je opatřena padnoucím lesklým černým pouzdrem s vodoznakem Giga, jenž svítí ve tmě. GigaBier se prodává v balení po třech lahvích s objemem 330 mililitrů lahodného moku. Za jeden litr tohoto dozajista lahodného moku zaplatíte v oficiálním e-shopu 2 111 Kč.

Pokračování 6 / 18

Značkovací železo

Pokud jste skutečně skalním fanouškem Tesly, můžete to dát najevo třeba cejchem s firemním logem. Dobře, to asi není tak úplně dobrý nápad, nicméně k čemu je v e-shopu Tesly značkovací železo? Že by ve fan klubu tohoto výrobce autonomních vozidel bylo tolik majitelů stád hospodářských zvířat nám opravdu nepřipadá jako úplně racionální vysvětlení.

Značkovací železo Tesla Branding Iron 
Značkovací železo Tesla Branding Iron

Popisek v online obchodě varuje, že se nejedná o hračku, a doporučuje používání cejchovacího železa pouze na potraviny a materiály schopné odolat extrémnímu teplu. Na jednom z ilustračních obrázků je pak vidět cejch vypálený do dřevěné desky. Pokud jste došli k závěru, že nutně potřebujete vypalovat písmeno T v kruhu, můžete si cejchovací železo pořídit za 70 amerických dolarů, tedy cca 1 500 Kč.

Pokračování 7 / 18

Spona na opasek

Dalším zajímavým produktem, který lze stále zakoupit v e-shopu Tesly, je spona na opasek. Firma ji vydala u příležitosti přesunu hlavního sídla společnosti z Kalifornie do Gigafactory v Texasu poblíž Austinu. Je vyrobena ze zinku, gravírována a následně kartáčována. Kromě výrazného písmena T na ní najdete také osamělou texaskou pěticípou hvězdu.

Spona na opasek Giga Texas Belt Buckle 
Spona na opasek Giga Texas Belt Buckle

Dále je na sponě nápis „Don't Mess With“ provedený velkými písmeny. Toto spojení se často používá jako varování, že byste neměli provádět určité akce nebo chování, které by mohly vést k negativním následkům. Sponu lze pořídit za rovných sto dolarů, což je v přepočtu přibližně 2 140 Kč.

Pokračování 8 / 18

Stolní Supercharger

Součástí ekosystému elektrických vozidel značky Tesla jsou mimo jiné nabíjecí stanice Supercharger. Jsou samozřejmě stylové, jednoznačně identifikovatelné a nepochybujeme o tom, že se mnoha zákazníkům mohou líbit natolik, že by je chtěli mít i u sebe doma nebo v kanceláři.

Organizér kabelů Desktop Supercharger 
Organizér kabelů Desktop Supercharger

Mít na stole Supercharger rozhodně není nesplnitelný sen – Tesla totiž ve svém e-shopu prodává organizér kabelů Desktop Supercharger. „Zopakujte si zážitek z nabíjení Supercharging v miniaturní podobě a zároveň udržujte své zařízení nabité a stůl přehledný.“ láká v popisku. K výrobě prý byl použit stejný projekt, jako při výrobě skutečného Superchargeru. Cena je v tomto případě (na poměry Tesly) takřka lidová: 35 dolarů, tedy asi 750 Kč.

Pokračování 9 / 18

Píšťalka

Píšťalka Cyberwhistle z limitované edice je inspirovaná vzhledem futuristického automobilu Cybertruck, který Musk odhalil v roce 2019, ale stále se sériově nevyrábí (poslední informace hovoří o zahájení výroby ve třetím čtvrtletí tohoto roku). Jde o prémiový sběratelský kousek vyrobený z lékařské nerezové oceli s leštěnou povrchovou úpravou. Píšťalka má na svém těle otvor, díky kterému je možné ji zavěsit na krk.

Píšťalka Cyberwhistle 
Píšťalka Cyberwhistle

Elon Musk publikoval odkaz na tento produkt spolu se vzkazem „Blow the whistle on Tesla“, což může, ale nemusí být výzva nebo výhrůžka bývalým zaměstnancům, kteří informovali o nezákonných, neetických nebo nebezpečných aktivitách ve firmě – takzvaným whistleblowerům.

Zatímco v americkém e-shopu je tento produkt deklarován jako vyprodaný, v české mutaci ji ale, poněkud překvapivě, stále můžete koupit. Pokud si chcete zapískat na opravdu stylovou píšťalku, připravte si 1 440 Kč.

Pokračování 10 / 18

Čtyřkolka pro děti

Dalším produktem inspirovaným hranatým Cybertruckem je čtyřkolka pro děti Tesla Cyberquad for Kids. Ačkoli je svou konstrukcí určená nejmenším zákazníkům, bez problémů uveze i drobného dospělého člověka – deklarovaná nosnost je 68 kilogramů. Její elektrický (jak jinak) motor podává maximální výkon až 500 wattů, přičemž vozítko je schopné ujet na jedno nabití až 25 kilometrů.

Čtyřkolka pro děti Tesla Cyberquad for Kids 
Čtyřkolka pro děti Tesla Cyberquad for Kids

Maximální rychlost je z bezpečnostních důvodů omezená na 16 km/h. Hračka byla velmi populární a první várka, čítající pět tisíc kusů, se rychle vyprodala, ačkoli cena rozhodně nebyla lidová. Jeden kus přišel na 1900 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 47 000 Kč.

Koncem října loňského roku však byla čtyřkolka na žádost americké komise pro bezpečnost spotřebitelských produktů stažena z prodeje. Komise tehdy uvedla, že „Cyberquad nesplňuje požadavky federálních povinných bezpečnostních norem pro čtyřkolky pro mládež, včetně mechanického odpružení a maximálního tlaku v pneumatikách.“

Pokračování 11 / 18

Surfovací prkno

Tento produkt v našich končinách patrně mnoho zákazníků nenašel. Surfovací prkno z uhlíkových vláken mělo být hitem léta roku 2018. Navrhlo ho interní designérské studio, které spolupracovalo s renomovanou firmou Lost Surfboards a jejím zakladatelem Mattem „Mayhem“ Biolosem. Prkno od Tesly sdílelo povrchovou úpravu s jejími elektromobily. Mělo vrchní část, která byla vyztužená uhlíkovými vlákny a shora i zespodu samozřejmě nechybělo logo, respektive název firmy.

Surfovací prkno Tesla 
Surfovací prkno Tesla

Opět se jednalo o limitovanou edici – vyrobeny byly pouze dva tisíce kusů, které se – napříč mnoha negativním recenzím – velmi rychle vyprodaly. Ani v tomto případě se rozhodně nejednalo o cenově dostupný produkt – jedno prkno přišlo na 1500 amerických dolarů, což je v přepočtu tehdejším kursem asi 32 600 Kč.

Pokračování 12 / 18

Plamenomet

Pokud patříte mezi naše pravidelné čtenáře, pak následující produkt téměř jistě neunikl vaší pozornosti. V lednu 2018 ho na Živě.cz představil Standa Janů: „O skutečný plamenomet samozřejmě nejde, ten by musel být kvalifikován jako zbraň. V tomto případě jde o upravenou airsoftovou pušku, do níž je namontován obvyklý stavební propan-butanový hořák třeba pro práci s izolací.“

Plamenomet The Boring Company Plamenomet The Boring Company

Lehce šílený nápad byl dobrým marketingovým tahem – o plamenometu od Tesly psaly i weby, které se jinak touto značkou za normálních okolností prakticky vůbec nezabývají. Během relativně krátké doby se podařilo prodat dvacet tisíc kusů, přičemž jeden plamenomet stál 500 dolarů, tedy přibližně 10 000 Kč při tehdejším kursu.

Pokračování 13 / 18

Humanoidní robot

Možná se blíží doba, kdy se ve výrobních závodech Tesly nebudou pohybovat živí lidé, ale humanoidní roboti.  Tesla plánuje zahájit výrobu takového robota v průběhu letošního roku. Jmenuje se Optimus, ale přezdívá se mu „Tesla Bot“ a údajně má být schopen plnit širokou škálu úkolů, které by lidé sami raději nedělali.

Humanoidní robot Tesla Optimus Humanoidní robot Tesla Optimus

Nutno podotknout, že Musk zatím neukázal funkční prototyp ani nevysvětlil, jak přesně bude stroj fungovat. Uvedl však, že bude postaven na stejných čipech a senzorech, jaké používají automobily jeho firmy pro autonomní řízení. Teprve čas ukáže, zda bude Optimus připraven uklidit vaši kuchyň nebo vám donést pití. Jeho prodej však firma – přinejmenším zatím – neplánuje.

Pokračování 14 / 18

Tesla Model S pro děti

V tomto případě se nejedná o produkt, který by vyráběla nebo prodávala přímo Tesla. Za elektrickým autíčkem pro děti s jednoznačně rozpoznatelným designem stojí americký výrobce dětských hraček s více než stoletou tradicí – Radio Flyer. Tato firma se nejvíce proslavila svým červeným dřevěným vozítkem s rukojetí, známým jako „Little Red Wagon“ (Malý červený vozík), který se stal ikonickým symbolem amerického dětství.

Dětské elektrické autíčko Tesla Model S For Kids 
Dětské elektrické autíčko Tesla Model S For Kids

Červenou barvu má i podstatně aktuálnější Tesla Model S For Kids, která může jezdit rychlostí až 10 km/h, případně mohou rodiče „maximálku“ omezit na polovinu. V e-shopu Radio Flyer ji lze pořídit buď s baterií s kapacitou 130 Wh za 599,99 dolarů (cca 12 800 Kč), nebo s prodlouženým dojezdem díky 190Wh baterii za 659,99 dolarů (cca 14 100 Kč).

Pokračování 15 / 18

Bezdrátová nabíječka

Elektrická auta je nutné nabíjet – to je jasná věc. Zdaleka se však nejedná o jediný spotřebič, který jednou za čas vyžaduje doplňování elektrické energie. Majitelé telefonů, sluchátek a dalších zařízení podporujících bezdrátové nabíjení mohou dát najevo své nadšení z firmy Tesla stylovou bezdrátovou nabíječkou inspirovanou hranatým provedením vozu Cybertruck.

Bezdrátová nabíječka Wireless Charging Platform 
Bezdrátová nabíječka Wireless Charging Platform

V balení se kromě nabíjecí podložky nachází také USB-C kabel, nabíjecí adaptér s výkonem až 65 wattů a magnetický odnímatelný stojánek. Kromě podpory technologie Qi potěší i tím, že položená zařízení není nutné zarovnávat na konkrétní místo. Pokud vás tento produkt zaujal, snad vaše nadšení nezchladí cena, za kterou je nabízen v oficiálním e-shopu – 300 dolarů, tedy v přepočtu asi 6 400 Kč, je za bezdrátovou nabíječku přeci jen docela dost peněz.

Pokračování 16 / 18

Drive in restaurace

Několik médií v roce 2021 informovalo o tom, že Tesla podala u amerického patentového úřadu žádost o používání tří návrhů svého loga v potravinářském průmyslu. O rok později přišel magazín Restaurant Business se zprávou, podle které se má v Hollywoodu objevit nový podnik Tesla Supercharger Diner & Drive-In.

Restaurace Tesla 
Restaurace Tesla

Rozhodně to nebude žádný pajzl, ale dvoupatrová restaurace se dvěma filmovými plátny a (jak jinak) 34 nabíjecími porty pro elektromobily Tesla. Musk tak zřejmě naplňuje svůj tweet z roku 2018, že „do jedné z nových lokalit Tesla Supercharger v Los Angeles umístí oldschoolový drive-in, restauraci s kolečkovými bruslemi a rockem“. Inu, pokud budete mít cestu kolem, určitě se zastavte.

Pokračování 17 / 18

Pochodeň či flambovací raketa

Těsně před koncem nakoukneme do e-shopu SpaceX, což je další firma Elona Muska, zabývající se lety do vesmíru. Ta při příležitosti prvního startu rakety Starship zahájila předprodej produktu, který patrně nejlépe vystihuje slovní spojení „ruční hořák“.

Pochodeň či flambovací raketa Starship Torch 
Pochodeň či flambovací raketa Starship Torch

Jedná se o zmenšený model skutečné rakety v měřítku 1:200, z jehož spodní části může šlehat větruvzdorný plamen. Kromě osvětlení prostoru je možné ho použít třeba k flambování – můžete s ním zkaramelizovat cukr na crème brûlée, roztavit sýr, nebo opéct cokoli od steaku až po pusinky. Mimo kuchyň bude možné hořákem Starship zapálit svíčky nebo krb.

Pokud vás Starship Torch zaujal natolik, že byste ho chtěli mít doma, budeme vás muset zklamat. Některé věci prostě Elonovi a jeho firmám trvají trochu déle, než bychom čekali, takže zahájení dodávek je plánováno až na třetí čtvrtletí roku 2023. Alespoň máte čas si do té doby našetřit 175 dolarů, tedy přibližně 3 700 Kč, které bude tato „hračka“ stát.

Pokračování 18 / 18

Pelíšek pro kočku

Tohle je možná zatím nejpodivnější produkt značky Tesla: pelíšek pro kočky inspirovaný vozem Cybertruck. Aktuálně je novinka, pojmenovaná jako Cybertruck Corrugated Cat House, nabízena pouze na stránkách čínského e-shopu, ale kdo ví – třeba bude časem k dispozici i globálně.

Pelíšek pro kočku Tesla Cybertruck 
Pelíšek pro kočku Tesla Cybertruck

Pelíšek je vyrobený z lepenky odolné proti vlhkosti a jeho hranaté tvary jsou zcela zjevně inspirovány připravovaným elektrickým pickupem. Po složení měří 56 × 41 × 25 centimetrů a díky nosnosti až 15 kilogramů unese i statnější kočky.

Kočičí pelíšek je jedním z cenově dostupnějších lifestylových předmětů, které v e-shopu Tesly najdete. Prodává se za 89 čínský jüan, což je v přepočtu asi 270 Kč. Směle tak může konkurovat početné konkurenci – například na Amazonu se podobné pelechy z kartónu prodávají za cenu okolo 20 dolarů, tj. cca 440 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud