Tesla naznačila design Robotaxi. Bude hranaté, bez volantu a bez pedálů, jízda bude levnější než MHD

Na 8. srpna Elon Musk slíbil Robotaxi. Během konferenčního hovoru s analytiky za první čtvrtletí řekl, že novina nebude mít volant ani pedály a přidá „řadu dalších vzrušujících inovací“. Náklady na jízdu takovým autem by se postupně měly dostat níže, než stojí lístek na MHD.

Další podrobnosti neuvedl, ale pak Tesla vydala následující video. Jeho poslání teď nechme stranou, ale objevuje se v něm několik skic a detailů, které nepatří k žádnému aktuálnímu produktu. Je to pouze nepodložená spekulace, ale mohlo by jít právě o Robotaxi/Cybercab.

Diskutované detaily ve videu opravdu jen probliknou, takže jsem vám je shromáždil do galerie tohoto článku. Přední nárazník, silueta stroje na obrazovce za designérem, obslužná aplikace, dřevěná maketa interiér bez volantu a označení NV93 na tabuli za ním (interní označení projektu Robotaxi). Bude právě takhle vypadat Robotaxi?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle si Robotaxi představují designéři Sugar Design. Nahoru vyklápěné dveře jsou vidět na jednom ze záběrů ve videu od Tesly…

Důležité je říct, že srpnová premiéra neznamená, že se autonomní taxíky hned dostanou do provozu. Vždyť i na Cybertruck jsme čekali více než čtyři roky a kompletně autonomní Robotaxi je od konvenčního elektromobilu ještě dál. Nemluvě o tom, že na něco takového není připravená legislativa…

Diskuze (57) Další článek: Zájem o magnetické pásky roste. Loni se prodaly v kapacitě téměř 153 exabajtů