Tesla pracuje na humanoidním robotovi. Podle Elona Muska již brzy představí funkční prototyp

Tesla již nějakou dobu vyvíjí humanoidního robota zvaného Optimus. Ten by jednoho dne v jejích továrnách měl nahradit některé lidské zaměstnance a plnit „nebezpečné, opakující se a nudné úkoly“.

Elon Musk nyní překvapil oznámením, že funkční prototyp by mohl být veřejnosti představen již letos v září.

„Tesla AI Day se posunul na 30. září, protože do té doby už možná budeme mít funkční prototyp Optimuse," napsal na Twitter a dodal, že „Tesla AI Day #2 bude velkolepý.“

Opravdu už v září?

Tato zpráva vzbudila poměrně velký rozruch. Pokud totiž jde o projekt Optimus, Muskova automobilka drží informace pěkně pod pokličkou a prozatím toho moc neukázala.

Mezi výjimky patří například render elegantního androida či člověk tančící v černobílém spandexovém obleku na pódiu dosud posledního Tesla AI Day v srpnu 2021.

Finální verze robota ovšem nakonec může vypadat úplně jinak. Na otázku, zda připravovaný prototyp bude podobný modelu, který byl vystaven na slavnostním otevření Gigafactory v Texasu začátkem tohoto roku, totiž Musk úsečně odpověděl „ne“.

Diskuze (25) Další článek: Star Wars a LEGO, spojení dvou legend. Jak vypadá kostičkový R2D2, helma Luka Skywalkera a Millennium Falcon

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,