Tesla se chce vrhnout na pojišťování aut. Čím opatrněji řidiči jezdí, tím méně zaplatí

Tesla chce v brzké době začít podnikat v oblasti autopojištění. Plyne to ze středečního vyjádření jejího CEO Elona Muska.

Musk během rozhoru s investory uvedl, že jeho automobilka pracuje na založení „přední pojišťovací společnosti“. Ta by ještě před koncem letošního roku mohla začít působit v některých státech USA a stanovovat sazby i bonusy pro řidiče na základě informací shromážděných senzory jejich vozů.

Připomeňme, že Tesla již loni zveřejnila interní pojistný plán, který řidičům sliboval úsporu až 20 % (ve srovnání s konkurencí). Podle Business Insideru však realita byla jiná, v důsledku čehož tento program neměl dlouhého trvání.

Myšlenka, že by se výše pojistného mohla určovat individuálně, na základě toho, jak se lidé za volantem chovají – například zda jezdí či naopak nejezdí riskantně – je nicméně zajímavá.

„Je třeba používat data získaná v autě v jízdním profilu osoby v autě, abychom byli schopni posoudit korelace a pravděpodobnosti nehody a abychom byli schopni posoudit měsíční pojistné pro daného zákazníka,“ konstatoval mj. Musk.

Diskuze (16) Další článek: Proč jedni psychopati sedí ve vězení a druzí na významných postech?

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,