Tesla to v Německu nemá jednoduché: Proti stavbě Gigafactory v Berlíně bylo vzneseno přes 400 námitek

V Berlíně v současné době probíhá výstavba další továrny Gigafactory. Mnozí místní obyvatelé z toho však nejsou ani trochu nadšeni a snaží se jejímu dokončení zabránit.

oznámení Ministeriums für Landwirtschaft, Umwelt und Klimaschutz v Brandenburgu plyne, že proti realizaci tohoto projektu bylo vzneseno již 406 námitek. Ty by se měly projednávat 23. září.

Teslarati uvádí, že pokud by se Tesle nepodařilo získat finální povolení, musela by práce ukončit a danou lokalitu uvést do původního stavu. Díky silné politické podpoře je ale nepravděpodobné, že by tato situace skutečně nastala.

Podle Elona Muska se v této továrně bude vyrábět redesignový Model Y a také baterie. Zatím jde vše jako po másle – nevybuchlé bomby z II. světové války, které byly na pozemku objeveny, se podařilo úspěšně zneškodnit a již po několika málo týdnech zde stály první zdi.

Na druhé straně, už hned prvotní stavební plány vyvolaly velký odpor veřejnosti, která kvůli nim v lednu dokonce vyšla do ulic. Odpůrci Gigafactory mají obavy především o životní prostředí.

Diskuze (21) Další článek: Obří GeForce RTX 3090 vyfocená ve skříni. Moc místa vám nezbyde

Témata článku: Tesla, Elon Musk, Německo, Tesla Motors, Stavby, Ekologie, SuperCharge, Giga +, Brandenburg, TES, Stavba, Námitka, Tesla Gigafactory, Model Y, Teslarati, BerlínDJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

DJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

** DJI na jaře představilo Mini 3 Pro s autopilotem ** Na konec roku si nechalo jeho ořezanou verzi ** Chybí 4K@60 a právě autopilot, ale cena začíná na 439 eurech

Jakub Čížek
DJIDrony
Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Stanislav Janů
USB-CPříslušenstvíNotebooky
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2