Tesla údajně již má prototyp elektromobilu s prodejní cenou 25 000 dolarů, zkušební výroba by mohla začít letos

Server Teslarati upozornil, že na čínské sociální síti Sina Weibo se před několika dny objevil velice zajímavý příspěvek. Z jeho obsahu plyne, že nová Tesla, která by se měla prodávat za pouhých 25 000 dolarů, je již takříkajíc za dveřmi.

Toto tvrzení je aktuálně zapotřebí brát s velkou rezervou. Nicméně jeho autor už několikrát v minulosti zveřejnil jiné podobné informace, které se nakonec ukázaly být pravdivé.

Kromě toho – prezident Tesla China Tom Zhu v únoru prozradil, že v Gigafactory v Šanghaji se na vývoji elektromobilu s výše uvedenou cenovkou brzy začne pracovat.

Nyní leaker vystupující pod přezdívkou 不是郑小康 píše, že prototyp tohoto finančně dostupnějšího modelu byl dokončen a zkušební výroba by měla začít ještě letos.

Přesné specifikace vozu jsou samozřejmě zatím velkou neznámou. Podle mnohých se však jedná o očekávaný kompaktní hatchback, který Musk zmiňoval například během loňského Battery Day.

Diskuze (39) Další článek: V mezigalaktickém prostoru tančí „duchové“ supermasivních černých děr

Témata článku: Technika, Sociální sítě, Spekulace, Elektromobily, Doprava, Elon Musk, Automobily, Tesla, Výroba, Prototyp, Sina Weibo, Pro, Šanghaj, Prodejní cena, Dolar, Battery Day, TES, Elektromobil, Hatchback