Tesla zvažuje funkci, která dočasně znemožní otevřít dveře. Důvodem jsou častá zranění cyklistů

Tesla do svých vozů možná implementuje funkci, která znemožní otevřít dveře ve chvílích, kdy se kolem chystá projet někdo na kole. Uvedl to její generální ředitel Elon Musk.

Pokud by tedy externí kamery zaznamenaly blížícího se cyklistu, dveře by se díky této softwarové aktualizaci dočasně zablokovaly. Podle některých zahraničních médií taková úprava může značně přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Když o dotyčnou funkci nedávno na Twitteru požádal jistý inženýr, Musk neváhal a odpověděl „OK“.

Server TeslaRati uvedl, že ve hře je teoreticky i další varianta: dveře by se otevřít daly, nicméně řidič i případní pasažéři by byli prostřednictvím alarmu upozorněni na to, že v daný okamžik nejde o dobrý nápad. A ta by možná byla i vhodnější.

Někteří totiž v dané souvislosti připomněli žalobu, která byla na Teslu loni podána kvůli klikám Modelu S. Ty jsou schované v karoserii, z níž vyjíždějí teprve v přítomnosti klíče.

Právě toto netradiční řešení mělo stát život Dr. Omara Awana, který se svým autem v únoru roku 2018 lehce narazil do stromu a následně v něm uhořel. Kliky se totiž nevysunuly, takže nebohého muže – který v důsledku kolize údajně neutrpěl žádná vážnější zranění – nebylo možné vyprostit.

Titulní foto: Bill Abbott, CC BY-SA 2.0

Diskuze (37) Další článek: První britská astronautka: „Mimozemšťané rozhodně existují, mohou pro nás být neviditelní.“

Témata článku: Software, Technika, Bezpečnost, Doprava, Elektromobily, Tesla, Elon Musk, Tesla Motors, Aktualizace, Cyklistika, Cyklista, Funkce, Zranění, Teslarati, TES, Kter, Žně, Dveře, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy