Teslu Model 3 za 35 000 dolarů si už nekoupíte. Automobilka ukončuje její prodej

Tesla se rozhodla přestat prodávat své nejlevnější auto: Model 3, který byl k mání za pouhých 35 000 dolarů. Upozornil na to Electrek.

Podle některých zahraničních komentátorů jde o poměrně překvapivý krok. CEO Tesly Elon Musk totiž mainstreamový automobil v této nižší cenové hladině slibuje již mnoho let. Jedna taková varianta, inzerovaná jako Model 3 Standard Range, byla poprvé oznámena loni – avšak po několika měsících z nabídky zmizela.

Potenciální zájemci však stále měli možnost nechat si „ořezat“ softwarové funkce u Model 3 Standard Range Plus, prodávaného za 38 000 dolarů, a tím se dostat na výše zmíněných 35 000 dolarů. Počínaje verzí 2021 Model 3 však toto řešení již není možné.

Tesla za 25 000 dolarů?

Na druhé straně – na zářijovém Battery Day Musk slíbil, že během nadcházejících tří let Tesla uvede na trh vůz s cenovkou 25 000 dolarů, tedy asi 555 000 českých korun.

„Jsme přesvědčeni, že dokážeme vyrobit velmi, velmi působivé elektrické vozidlo v ceně 25 000 dolarů, které také bude plně autonomní,“ konstatoval sebevědomě a dodal:

„A když přemýšlíte o cenovém bodě 25 000 dolarů, musíte zvážit o kolik levnější je vlastnit elektrické vozidlo.  Takže v tomto cenovém bodě 25 000 dolarů se vlastně stává ještě dostupnějším.“

Titulní foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0

Diskuze (17) Další článek: Apple si sníží provizi v App Storu z 30 na 15 %. Ale jen u malých vývojářů

Témata článku: Technika, Elektromobily, Elon Musk, Automobily, Tesla Motors, Peníze, Dolar, Model, Automobilka, TES, S Long Range, Standard, Elektrické vozidlo, Modla, CEO Tesla, Tesla, ElectrekFacebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2