Tesly v policejních barvách: jezdí nejen v USA, ale i ve Švýcarsku, Lucembursku či Thajsku

Elektromobily Tesla představují sice vyšší počáteční náklady, ale následně mají výhody v podobě minimální ekologické zátěže v místě provozu, solidní porce výkonu a menších provozních nákladů. Své uplatnění proto nacházejí nejen u zámožnějších příznivců moderních technologií, ale také v policejních sborech.

Například v únoru tohoto roku projednávalo možnost pořízení Tesly vedení policie v kanadském Ontariu. Již déle, než rok se vozí v ojeté Tesle Model S policisté v kalifornském Fremontu. Nahradili jí 12 let starý Dodge Charger se spalovacím motorem.

Tesly ve službách policie

V Evropě můžete na Teslu v policejních barvách narazit například ve Švýcarsku – zde mají největší flotilu, čítající sedm vozidel Model X. Další dva Modely S pak provozuje coby hlídkové vozy policie v Lucembursku.

Jednou z největších investic se může chlubit Thajská národní policejní agentura, která pořídila sedm Tesel Model 3 ve výbavě Performance, informuje Teslarati. Thajci za vozy zaplatili dalece nad běžnou cenu, ovšem elektromobily byly dodány na ředitelství v Bangkoku rovnou již v policejní úpravě a s nainstalovaným veškerým policejním vybavením.

Diskuze (9) Další článek: Týden Živě s hostem: Jak Mapy.cz bojují s Covid-19 a astronomové se Starlinkem

Témata článku: Elektromobily, Doprava, Tesla Motors, Automobily, Evropa, USA, Švýcarsko, Policie, Jez, Thajsko, Dodge Charger, Lucembursko, Teslarati, Fremont, Tesla, Ontario, Model, Barva, BangkokRetro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Retro sci-fi The Invincible upoutá pozornost hutnou atmosférou v prvním teaseru

Po prvních obrázcích přichází také první teaser trailer.

Michal Maliarov
FPSVideoAdventury
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Domluvy nad prodloužením licence FIFA se brzdí. Organizace chce moc peněz

Domluvy nad prodloužením licence FIFA se brzdí. Organizace chce moc peněz

Smlouvání o prodloužení smlouvy mezi EA a organizací FIFA se zpomalují. Důvodem jsou peníze.

Michal Maliarov
FIFAEAByznys