Tesly v policejních barvách: jezdí nejen v USA, ale i ve Švýcarsku, Lucembursku či Thajsku

Elektromobily Tesla představují sice vyšší počáteční náklady, ale následně mají výhody v podobě minimální ekologické zátěže v místě provozu, solidní porce výkonu a menších provozních nákladů. Své uplatnění proto nacházejí nejen u zámožnějších příznivců moderních technologií, ale také v policejních sborech.

Například v únoru tohoto roku projednávalo možnost pořízení Tesly vedení policie v kanadském Ontariu. Již déle, než rok se vozí v ojeté Tesle Model S policisté v kalifornském Fremontu. Nahradili jí 12 let starý Dodge Charger se spalovacím motorem.

Tesly ve službách policie

V Evropě můžete na Teslu v policejních barvách narazit například ve Švýcarsku – zde mají největší flotilu, čítající sedm vozidel Model X. Další dva Modely S pak provozuje coby hlídkové vozy policie v Lucembursku.

Jednou z největších investic se může chlubit Thajská národní policejní agentura, která pořídila sedm Tesel Model 3 ve výbavě Performance, informuje Teslarati. Thajci za vozy zaplatili dalece nad běžnou cenu, ovšem elektromobily byly dodány na ředitelství v Bangkoku rovnou již v policejní úpravě a s nainstalovaným veškerým policejním vybavením.

Diskuze (9) Další článek: Týden Živě s hostem: Jak Mapy.cz bojují s Covid-19 a astronomové se Starlinkem

Témata článku: Doprava, Elektromobily, USA, Automobily, Evropa, Tesla Motors, Švýcarsko, Policie, Thajsko, Tesla, Model, Dodge Charger, Teslarati, Fremont, TES, Lucembursko, Ontario, Bangkok, Charger, Jez, BarvaNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě