Těžký život milionářů: model vozu Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8 stojí přes půl milionu korun

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce má ve svém portfoliu další drahý model. Tentokrát se však jedná o skutečný model – tedy zmenšeninu SUV Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8. Nutno podotknout, že se jedná o oficiální produkt, jež případní zájemci mohou zakoupit u autorizovaných prodejců této značky.

Stejně, jako u velkých automobilů Rolls-Royce, hraje i u modelu prim precizní provedení s výrazným podílem ruční práce. Celé „autíčko“ sestává z více než tisíce součástek a překvapuje neuvěřitelným množstvím detailů – například lze otevírat všechny dveře, kufr i kapotu motoru.

Rolls-Royce Cullinan 1:8

Po otevření motorového prostoru se budete moci na vlastní oči pokochat dvanáctiválcovým motorem se dvěma turbodmychadly, který má v původním autě objem 6,75 litrů. Aby byla zachována maximální podoba s originálem, je replika lakována úplně stejným lakem, který se po nanesení ručně leští.

Na modelu fungují všechna vnější světla, která lze rozsvěcet a zhasínat pomocí dálkového ovladače, jež je součástí balení. Stejně tak je připraveno i osvětlení interiéru, které se automaticky rozsvítí po otevření dveří.

Podíváte-li se dovnitř, zjistíte, že i zde je všechno úplně stejné, jako u vozu, který byl modelu předlohou. Shodné jsou použité materiály, výšivka opěrky hlavy, potahy sedadel, včetně prošívání, či okrasné dřevěné prvky zdobící interiér.

Ruční práce něco stojí....

Z výše uvedených detailů je evidentní, že se nejedná o nějaký „garážový projekt“ či „angličáka z asijské produkce“. Ve skutečnosti trvá výroba jednoho modelu 450 hodin, což je polovina času potřebného k výrobě osmkrát většího originálu.

Lze předpokládat, že zmenšený model zaujme především majitele vozů Rolls-Royce Cullinan, jejichž cena na našem trhu začíná zhruba na osmi milionech korun. Cenovka repliky odpovídá přibližně poměru zmenšení – základní verze přijde na 17100 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 515 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě se však budete muset smířit se standardní barvou Tungsten a interiérem Arctic White.

Pokud budete chtít zakázkovou verzi, která například bude odpovídat vizáži automobilu, zaparkovaného ve vaší garáži, počítejte s cenou 27360 dolarů, tj. cca 825 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě si však budete moci zvolit jakoukoli ze 40 000 „standardních“ barev, které výrobce automobilů nabízí, nebo vlastní odstín.

Diskuze (8) Další článek: Test plně bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds+

Témata článku: Automobily, Velká Británie, Luxus, Rolls-Royce, Modelářství, Měřítko, Těžký život, Interiér, Vůz, Milionáři, Cullinan, Roy, Model, MER, Model vozuNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Procesory AMD s výkonnou integrovanou grafikou využívaly letitou architekturu Zen+. Výkonný nástupce se Zen 3 přichází v době, kdy je ho zapotřebí nejvíce.

Adam Vágner
RyzenTestyAMD
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Programování elektroniky: Postavíme tranzistorový detektor zaplaveného domu

Programování elektroniky: Postavíme tranzistorový detektor zaplaveného domu

** Jak by mohl fungovat jednoduchý detektor unikající vody? ** Dnes si ho postavíme na desce Arduino Uno ** O samotnou detekci se postarají dva drátky a tranzistor

Jakub Čížek
ElektřinaArduinoPojďme programovat elektroniku
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna