Těžký život milionářů: model vozu Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8 stojí přes půl milionu korun

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce má ve svém portfoliu další drahý model. Tentokrát se však jedná o skutečný model – tedy zmenšeninu SUV Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8. Nutno podotknout, že se jedná o oficiální produkt, jež případní zájemci mohou zakoupit u autorizovaných prodejců této značky.

Stejně, jako u velkých automobilů Rolls-Royce, hraje i u modelu prim precizní provedení s výrazným podílem ruční práce. Celé „autíčko“ sestává z více než tisíce součástek a překvapuje neuvěřitelným množstvím detailů – například lze otevírat všechny dveře, kufr i kapotu motoru.

Rolls-Royce Cullinan 1:8

Po otevření motorového prostoru se budete moci na vlastní oči pokochat dvanáctiválcovým motorem se dvěma turbodmychadly, který má v původním autě objem 6,75 litrů. Aby byla zachována maximální podoba s originálem, je replika lakována úplně stejným lakem, který se po nanesení ručně leští.

Na modelu fungují všechna vnější světla, která lze rozsvěcet a zhasínat pomocí dálkového ovladače, jež je součástí balení. Stejně tak je připraveno i osvětlení interiéru, které se automaticky rozsvítí po otevření dveří.

Podíváte-li se dovnitř, zjistíte, že i zde je všechno úplně stejné, jako u vozu, který byl modelu předlohou. Shodné jsou použité materiály, výšivka opěrky hlavy, potahy sedadel, včetně prošívání, či okrasné dřevěné prvky zdobící interiér.

Ruční práce něco stojí....

Z výše uvedených detailů je evidentní, že se nejedná o nějaký „garážový projekt“ či „angličáka z asijské produkce“. Ve skutečnosti trvá výroba jednoho modelu 450 hodin, což je polovina času potřebného k výrobě osmkrát většího originálu.

Lze předpokládat, že zmenšený model zaujme především majitele vozů Rolls-Royce Cullinan, jejichž cena na našem trhu začíná zhruba na osmi milionech korun. Cenovka repliky odpovídá přibližně poměru zmenšení – základní verze přijde na 17100 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 515 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě se však budete muset smířit se standardní barvou Tungsten a interiérem Arctic White.

Pokud budete chtít zakázkovou verzi, která například bude odpovídat vizáži automobilu, zaparkovaného ve vaší garáži, počítejte s cenou 27360 dolarů, tj. cca 825 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě si však budete moci zvolit jakoukoli ze 40 000 „standardních“ barev, které výrobce automobilů nabízí, nebo vlastní odstín.

Diskuze (8) Další článek: Test plně bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds+

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,