Těžký život milionářů: model vozu Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8 stojí přes půl milionu korun

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce má ve svém portfoliu další drahý model. Tentokrát se však jedná o skutečný model – tedy zmenšeninu SUV Rolls-Royce Cullinan v měřítku 1:8. Nutno podotknout, že se jedná o oficiální produkt, jež případní zájemci mohou zakoupit u autorizovaných prodejců této značky.

Stejně, jako u velkých automobilů Rolls-Royce, hraje i u modelu prim precizní provedení s výrazným podílem ruční práce. Celé „autíčko“ sestává z více než tisíce součástek a překvapuje neuvěřitelným množstvím detailů – například lze otevírat všechny dveře, kufr i kapotu motoru.

Rolls-Royce Cullinan 1:8

Po otevření motorového prostoru se budete moci na vlastní oči pokochat dvanáctiválcovým motorem se dvěma turbodmychadly, který má v původním autě objem 6,75 litrů. Aby byla zachována maximální podoba s originálem, je replika lakována úplně stejným lakem, který se po nanesení ručně leští.

Na modelu fungují všechna vnější světla, která lze rozsvěcet a zhasínat pomocí dálkového ovladače, jež je součástí balení. Stejně tak je připraveno i osvětlení interiéru, které se automaticky rozsvítí po otevření dveří.

Podíváte-li se dovnitř, zjistíte, že i zde je všechno úplně stejné, jako u vozu, který byl modelu předlohou. Shodné jsou použité materiály, výšivka opěrky hlavy, potahy sedadel, včetně prošívání, či okrasné dřevěné prvky zdobící interiér.

Ruční práce něco stojí....

Z výše uvedených detailů je evidentní, že se nejedná o nějaký „garážový projekt“ či „angličáka z asijské produkce“. Ve skutečnosti trvá výroba jednoho modelu 450 hodin, což je polovina času potřebného k výrobě osmkrát většího originálu.

Lze předpokládat, že zmenšený model zaujme především majitele vozů Rolls-Royce Cullinan, jejichž cena na našem trhu začíná zhruba na osmi milionech korun. Cenovka repliky odpovídá přibližně poměru zmenšení – základní verze přijde na 17100 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 515 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě se však budete muset smířit se standardní barvou Tungsten a interiérem Arctic White.

Pokud budete chtít zakázkovou verzi, která například bude odpovídat vizáži automobilu, zaparkovaného ve vaší garáži, počítejte s cenou 27360 dolarů, tj. cca 825 tisíc korun vč. DPH. V takovém případě si však budete moci zvolit jakoukoli ze 40 000 „standardních“ barev, které výrobce automobilů nabízí, nebo vlastní odstín.

Diskuze (8) Další článek: Test plně bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds+

Témata článku: Automobily, Velká Británie, Rolls-Royce, Luxus, Modelářství, Model, Model vozu, Milionáři, Polovina času, Půl milionu, MER, Vůz, Těžký život, Interiér, Roy, Cullinan, MěřítkoZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Uprchlíci se na Mastodonu chovají jako na Twitteru. K nelibosti původních uživatelů (komentář)

Uprchlíci se na Mastodonu chovají jako na Twitteru. K nelibosti původních uživatelů (komentář)

** Mastodon zažívá invazi „nepřátel“, před kterými se tam původní uživatelé šli schovat ** Uprchlíci z Twitteru se chovají jako opilí hluční turisté ** To jsou zkušenosti člověka, který Mastodon mnoho let používá

redakce
MastodonTwitterSociální sítě
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět