„To nejhorší teprve přijde.“ Alarmisté z IPCC opět varují před hrozící apokalypsou

Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) sepsal novou zprávu, v níž opět varuje před hrozící apokalypsou. Předběžná verze, která ještě může doznat úprav, má cca 4000 stran a její hlavní sdělení lze shrnout zhruba následovně: lidstvo zničilo Zemi a již brzy budeme sklízet, co jsme zaseli.

Zcela konkrétně by se mělo jednat třeba o zvýšený výskyt různých chorob, vzestup hladiny moří, masová vymírání či kolaps celých ekosystémů.

„To nejhorší teprve přijde,“ uvádí se mj. v tomto dokumentu, „A ovlivní to životy našich dětí a vnoučat mnohem více než naše vlastní.“

IPCC: věda, nebo propaganda?

„Život na Zemi se může zotavit z drastického posunu klimatu tím, že se vyvine do nových druhů a vytvoří nové ekosystémy… lidé nemohou,“ pokračují autoři ve svých varováních.

Nutno připomenout, že IPCC se netěší právě nejlepší pověsti. Za dobu své dosavadní existence musel čelit řadě skandálů, například když před 11 lety vyšlo najevo, že ve svých reportech o stavu klimatu hojně používá nevědecké citace.

Mnozí odborníci se pak nezdráhají obviňovat ho z vysloveně podvodného a neetického jednání, jehož účelem je vyvolávat v laické veřejnosti paniku.  Vzhledem k tomu, jaký má vliv (dle závěrů panelu se odvíjí politika OSN) bychom tyto kritické názory rozhodně neměli ignorovat.

Diskuze (27) Další článek: Svérázný antivirový mág John McAfee spáchal sebevraždu. Čekal ve vězení na vydání do USA

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,