Tohle není fotomontáž. Policie ČR má ostré Ferrari, kupodivu stálo méně než obvyklejší škodovky

Česká policie do vozového parku zařadila Ferrari 458 Italia. Není to vtip, není to fotomontáž, je to skutečnost. Jestli právě vaše dlaň přistála na čele a přemýšlíte o nakládání s penězi daňových poplatníků, tak vás musím přibrzdit – auto bylo zajištěno v rámci trestné činnosti a přešlo na stát.

Zadarmo to nebylo, auto téměř deset let stálo, muselo tedy projít servisem, pak je tu převlékání do policejních barev, výstražná světla, kamerový systém, radiostanice, nápisový displej a další policejní výbava. I tak byly náklady jen něco přes 300 tisíc korun.

Jen za loňský rok policie tímto způsobem zajistila majetek v hodnotě necelých 7 miliard Kč včetně 900 vozidel. Ferrari prý není tím nejhodnotnějším či nejvíce raritním vozidlem. „Zabavených vozidel, která pocházela z trestné činnosti, máme ve službě stovky,“ uvádí policie v tiskové zprávě. Většina z nich je však prodána a z výnosů se nahrazují pachatelem způsobené škody.

K čemu policejní auto s maximálkou 325 km/h

Auto bude nasazeno „proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic“. Jak zjistit, kde budou tito piráti řádit a jak tam Ferrari dopravit v dostatečném předstihu, tisková zpráva neupřesňuje. Logičtěji už vypadá účast auta na reprezentativních akcích, tuningových srazech, nebo doprovod silničních závodů luxusních a sportovních aut (nejznámější je patrně Gumball 3000), jen v roce 2019 jich přes Česko projelo na 30.

Ferrari 458 Italia se vyrábělo v letech 2009 až 2015. Pohání jej motor V8 o objemu 4,5 litru, který dosahuje v 9000 otáčkách za minutu výkonu 419 kW (570 koní). Z 0 na 100 km/h se auto dostane za 3,4 sekundy, maximální rychlost je 325 km/h.

Konkrétně tato policejní Italia byla vyrobena v roce 2011 a měla najeto pouhé dva tisíce kilometrů. Původní barva byla červená.

Diskuze (40) Další článek: Už je to tu zas… 21tunový kus čínské rakety padá k Zemi a nikdo neví, kam dopadne

Témata článku: Automobily, Policie, Peníze, Ferrari, Auto, Škodovka, Trestná činnost, Česká republika, Fotomontáž, Vozový park, Italia, VozidloSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Šílená reklama na Samsung Galaxy Z Flip4 si bere jako rukojmí uživatele Applu s „vymytým mozkem“

Šílená reklama na Samsung Galaxy Z Flip4 si bere jako rukojmí uživatele Applu s „vymytým mozkem“

** Samsung se v reklamách v USA nebojí zajít až na hranici možného ** Tentokrát si vědomě i skrytě utahuje z Applu ** Tato srovnávací reklama by v Česku rozhodně neprošla

Martin Chroust
ReklamaUSA
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy