Tohle, že je z Lega? Motorku Ducati Panigale V4 R v měřítku 1:1 na první pohled nerozeznáte od originálu

Dánský výrobce stavebnic Lego nevynechá jedinou příležitost k propagaci svých produktů. Jedním z posledních počinů v tomto směru je stavba motocyklu Ducati Panigale V4 R v měřítku 1:1, která je reklamou na sadu číslo 42107, obsahující tutéž motorku v rámci série Technic.

Na modelu v životní velikosti se podílela italská pobočka Lego a výrobce motocyklů Ducati, přičemž samotnou stavbu měl na starosti „certifikovaný Lego profesionál“ Riccardo Zangelmi. Práce s kostkami Lego Technic pro něj byla premiérou a postavení motorky mu zabralo 400 hodin.

Motorka v životní velikosti

Slavnostní odhalení proběhlo na okruhu v italské Modeně, kde byl model prezentován vedle své předlohy. Nutno konstatovat, že při pohledu z větší dálky byly obě motorky takřka k nerozeznání. Na akci byl, kromě generálních ředitelů obou firem, přítomen i tovární jezdec v rámci Mistrovství světa silničních motocyklů Andrea Dovizioso.

„Chtěl bych poblahopřát Riccardu Zangelminovi k vybudování tak věrné a detailní verze motocyklu. Jsem si jist, že tento neuvěřitelný model zaujme děti i dospělé, “ řekl Dovizioso. Zangelmi konstatoval, že účast na tomto projektu byla nejzajímavější profesní výzvou, jaké dosud čelil.

Model byl postaven z 15 000 kostiček převážně červené a šedé barvy – pro lepší představu jich bylo tolik, že byste jimi mohli naplnit průměrně velký zahradní bazén. Zajímavostí je, že k návrhu nebyl použit žádný CAD ani jiný podobný software. Nejtěžší prý bylo vytvořit křivky mezi nádrží a boční kapotáží a zajistit stabilní ukotvení ve velmi těsných prostorech.

Reklama na stavebnici

„Ducati Panigale V4 R je elegantní italskou ikonou a skutečným technologickým mistrovským dílem,“ komentoval výsledek hlavní designér Lego Technic Aurélien Rouffiange. „Je mi potěšením a ctí vidět výsledky fantastické spolupráce Lego Italia a Ducati.“

Celá akce pochopitelně sloužila k propagaci stavebnice stejné motorky. V jejím případě se jedná o zmenšený model s rozměry 32 × 16 × 8 centimetrů. Jeho zajímavostí je funkční převodovka, díky které lze experimentovat s různými rychlostními stupni a technikami. Důraz na detaily odráží například přítomnost kotoučových brzd, stojanu, výfukových trubek, přístrojové desky či čelního skla.

Diskuze (11) Další článek: Týden Živě: Velký hack Twitteru a námluvy Seznamu s Huaweiem

Témata článku: Lego, Stavebnice, Itálie, Motorky, Ducati, Měřítko, Originál, Motocykl, Lego Technic, CAD, Motorka, Paní, Nerozeznání, Modena, Pohl, Ukotvení, MER, Model, Převodovka, Stavebnice Lego na Heureka.czZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
DJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

DJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

** DJI na jaře představilo Mini 3 Pro s autopilotem ** Na konec roku si nechalo jeho ořezanou verzi ** Chybí 4K@60 a právě autopilot, ale cena začíná na 439 eurech

Jakub Čížek
DJIDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2