Tohle, že je z Lega? Motorku Ducati Panigale V4 R v měřítku 1:1 na první pohled nerozeznáte od originálu

Dánský výrobce stavebnic Lego nevynechá jedinou příležitost k propagaci svých produktů. Jedním z posledních počinů v tomto směru je stavba motocyklu Ducati Panigale V4 R v měřítku 1:1, která je reklamou na sadu číslo 42107, obsahující tutéž motorku v rámci série Technic.

Na modelu v životní velikosti se podílela italská pobočka Lego a výrobce motocyklů Ducati, přičemž samotnou stavbu měl na starosti „certifikovaný Lego profesionál“ Riccardo Zangelmi. Práce s kostkami Lego Technic pro něj byla premiérou a postavení motorky mu zabralo 400 hodin.

Motorka v životní velikosti

Slavnostní odhalení proběhlo na okruhu v italské Modeně, kde byl model prezentován vedle své předlohy. Nutno konstatovat, že při pohledu z větší dálky byly obě motorky takřka k nerozeznání. Na akci byl, kromě generálních ředitelů obou firem, přítomen i tovární jezdec v rámci Mistrovství světa silničních motocyklů Andrea Dovizioso.

„Chtěl bych poblahopřát Riccardu Zangelminovi k vybudování tak věrné a detailní verze motocyklu. Jsem si jist, že tento neuvěřitelný model zaujme děti i dospělé, “ řekl Dovizioso. Zangelmi konstatoval, že účast na tomto projektu byla nejzajímavější profesní výzvou, jaké dosud čelil.

Model byl postaven z 15 000 kostiček převážně červené a šedé barvy – pro lepší představu jich bylo tolik, že byste jimi mohli naplnit průměrně velký zahradní bazén. Zajímavostí je, že k návrhu nebyl použit žádný CAD ani jiný podobný software. Nejtěžší prý bylo vytvořit křivky mezi nádrží a boční kapotáží a zajistit stabilní ukotvení ve velmi těsných prostorech.

Reklama na stavebnici

„Ducati Panigale V4 R je elegantní italskou ikonou a skutečným technologickým mistrovským dílem,“ komentoval výsledek hlavní designér Lego Technic Aurélien Rouffiange. „Je mi potěšením a ctí vidět výsledky fantastické spolupráce Lego Italia a Ducati.“

Celá akce pochopitelně sloužila k propagaci stavebnice stejné motorky. V jejím případě se jedná o zmenšený model s rozměry 32 × 16 × 8 centimetrů. Jeho zajímavostí je funkční převodovka, díky které lze experimentovat s různými rychlostními stupni a technikami. Důraz na detaily odráží například přítomnost kotoučových brzd, stojanu, výfukových trubek, přístrojové desky či čelního skla.

Diskuze (11) Další článek: Týden Živě: Velký hack Twitteru a námluvy Seznamu s Huaweiem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,