Tokijská nemocnice streamuje chirurgické zákroky ve virtuální realitě

Jak během pandemie COVID-19 vzdělávat studenty medicíny? Třeba pomocí živých přenosů chirurgických zákroků ve virtuální realitě. Přesně s tímto nápadem přišla Tokyo Women’s Medical University, která je známa svým experimentováním s lékařskými roboty a AI algoritmy.

Tamější chirurgové tak nyní provádějí operace pod pozorným okem 8K VR kamery značky Insta360. Studenti, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou kurzů zúčastnit osobně, díky tomu mají možnost vše sledovat z pohodlí svých domovů –  stačí jim k tomu pouze náhlavní souprava pro virtuální realitu.

„Zejména v současné situaci se domníváme, že VR live streaming je velmi užitečný, protože můžete sdílet pohlcující zážitek a přitom se vyhnout kontaktu s lidmi,“ uvedl Naotaka Fujii – CEO společnosti Hacosco, která tento systém nastavila –  na blogu Insta360.

Jelikož kamera je umístěna nad operačním stolem, onen zážitek pochopitelně není stejný jako by byl v případě, že by studenti mohli být přítomni přímo na místě a sami se na zákroku podílet. Pořád je to prý však mnohem lepší, než např. dívat se přes rameno chirurga.

„VR technologie v oblasti medicíny rozhodně pokročila. Ve výzkumných a vzdělávacích aplikacích, jako je tento projekt, i v pooperační rehabilitaci, se stává stále běžnější,“ dodal Fujii.

Váš názor Další článek: Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Japonsko, Virtuální realita, COVID-19, Medicína, Výuka, Chirurgie, Studenti, Zákrok, Chirurg, Zak, CEO společnost, Realita, Chirurgický zákrok9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

**Outlook postavený na webovém základě už podporuje osobní účty Microsoft. **Testování se tak rozšiřuje na jednotlivce, program má však k dokončení stále daleko. **Za pár týdnů bude sjednoceným pošťákem nahrazena také Pošta.

Petr Urban
E-mailOutlookOutlook.comMicrosoft
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft