Tokijská nemocnice streamuje chirurgické zákroky ve virtuální realitě

Foto: Insta360
Tokijská nemocnice streamuje chirurgické zákroky ve virtuální realitě | Foto: Insta360

Jak během pandemie COVID-19 vzdělávat studenty medicíny? Třeba pomocí živých přenosů chirurgických zákroků ve virtuální realitě. Přesně s tímto nápadem přišla Tokyo Women’s Medical University, která je známa svým experimentováním s lékařskými roboty a AI algoritmy.

Tamější chirurgové tak nyní provádějí operace pod pozorným okem 8K VR kamery značky Insta360. Studenti, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou kurzů zúčastnit osobně, díky tomu mají možnost vše sledovat z pohodlí svých domovů –  stačí jim k tomu pouze náhlavní souprava pro virtuální realitu.

„Zejména v současné situaci se domníváme, že VR live streaming je velmi užitečný, protože můžete sdílet pohlcující zážitek a přitom se vyhnout kontaktu s lidmi,“ uvedl Naotaka Fujii – CEO společnosti Hacosco, která tento systém nastavila –  na blogu Insta360.

Jelikož kamera je umístěna nad operačním stolem, onen zážitek pochopitelně není stejný jako by byl v případě, že by studenti mohli být přítomni přímo na místě a sami se na zákroku podílet. Pořád je to prý však mnohem lepší, než např. dívat se přes rameno chirurga.

„VR technologie v oblasti medicíny rozhodně pokročila. Ve výzkumných a vzdělávacích aplikacích, jako je tento projekt, i v pooperační rehabilitaci, se stává stále běžnější,“ dodal Fujii.

Váš názor Další článek: Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Japonsko, COVID-19, Virtuální realita, Medicína, Výuka, Chirurgie, Zákrok, Zak, CEO společnost, Chirurg, Chirurgický zákrok, Studenti, RealitaVy a počítač: Kdy přejdete na Windows 11?
redakce
Windows 11Vy a počítačAnkety
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows