Elon Musk ignoruje rozhodnutí místních úřadů, továrna Tesly v San Francisco Bay Area znovuzahájila výrobu

Aktualizováno 12. 5.

The Verge informoval o tom, že továrna Tesly v San Francisco Bay Area začala opět vyrábět elektromobily.  A to navzdory rozhodnutí úředníků okresu Alameda, kteří v pátek prohlásili, že Tesla by měla počkat do 1. června.

Elon Musk ovšem něco takového považuje za nepřijatelné. V sobotu na svém Twitteru oznámil, že jeho automobilka na Alameda County „neprodleně podá žalobu“ a pohrozil přesunem do Texasu či Nevady.

Zaměstnanci továrny nyní stojí před obtížnou volbou, zda zůstat doma či riskovat návrat do práce, kde by navíc pobírali sníženou mzdu.

Podle deníku New York Times to chvíli vypadalo, že se Tesla a Alameda County dokážou dohodnout na kompromisu v podobě znovuotevření továrny 18. května. Muskův přístup to prý však znemožnil.


Automobilka Tesla v několika e-mailech zaslaných všem zaměstnancům žijícím v USA představila své plány na opětovné zahájení výroby. Podle serveru CNBC se do továrny v San Francisco Bay Area, která byla uzavřena kvůli pandemii COVID-19, mělo vrátit zhruba 30 % pracovníků.

„Na základě prohlášení guvernéra Newsoma, který dříve dnešního dne schválil výrobu v Kalifornii, se zítra odpoledne budeme snažit restartovat produkci ve Fremontu,“ uvedl Elon Musk minulý čtvrtek. „Budu na lince osobně pomáhat kdekoliv budu moct.“

Musk rovněž konstatoval, že pokud by se někdo kvůli návratu do práce měl cítit nepříjemně, může klidně zůstat doma. „Tyto časy jsou těžké, takže díky moc za tvrdou práci, aby Tesla byla uspěšná!“ dodal.

Tesla v jednom z výše zmíněných e-mailů popsala i „vylepšenou“ strategii znovuotevření. Ta zahrnuje například požadavky na nošení ochranných prostředků. Zaměstnance, kteří by s přijatými protokoly měli problém, by čekalo neplacené volno.

CNBC nicméně upozorňoval na to, že ani všechny tyto skutečnosti neznamenají změnu karanténních pravidel platných na úrovni okresu, tudíž lehce mohou nastat další komplikace. A nastaly. Zdravotnické oddělení Alameda County podle aktuálních informací prohlásilo, že továrna musí zůstat zavřená, na což Musk reagoval podáním žaloby k federálnímu soudu v San Franciscu.

Diskuze (79) Další článek: Výrobce řadičů Phison bude podporovat paměti od čínské firmy YMTC. Dočkáme se rychlých a levných SSD?

Témata článku: Elektromobily, USA, Tesla Motors, Elon Musk, COVID-19, Karanténa, Výroba, Area, Neplacené volno, Alameda, CNBC, Továrna, San Francisco, Bay, Francisco, Shutdown, Nošení, Tesla, San Francisco Bay, Fremont, San Francisco Bay Area, TES, Kalifornie, Místní úřadyIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Další hra od Kojima Productions smaže hranici mezi hrami a dalšími médii

Další hra od Kojima Productions smaže hranici mezi hrami a dalšími médii

Každá hra od mistra Kodžimy hodlá přinést revoluci do herního průmyslu. Tentokrát ale nepůjde jen o ten herní.

Michal Maliarov
Kojima ProductionsTechnologie
Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Už jste také zařvali na nehostinné planetě bez možnosti pokračovat?

Michal Maliarov
IcarusSurvival
Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

** Vivo X70 Pro+ je špičkový telefon s prvotřídní výbavou i fotoaparátem ** Ten se kromě značky Zeiss může chlubit i gimbalovou stabilizací ** Telefon se u nás bohužel neprodává

Martin Miksa
Čtyřnásobný fotoaparátZeissPreviewVideo