Elon Musk ignoruje rozhodnutí místních úřadů, továrna Tesly v San Francisco Bay Area znovuzahájila výrobu

Aktualizováno 12. 5.

The Verge informoval o tom, že továrna Tesly v San Francisco Bay Area začala opět vyrábět elektromobily.  A to navzdory rozhodnutí úředníků okresu Alameda, kteří v pátek prohlásili, že Tesla by měla počkat do 1. června.

Elon Musk ovšem něco takového považuje za nepřijatelné. V sobotu na svém Twitteru oznámil, že jeho automobilka na Alameda County „neprodleně podá žalobu“ a pohrozil přesunem do Texasu či Nevady.

Zaměstnanci továrny nyní stojí před obtížnou volbou, zda zůstat doma či riskovat návrat do práce, kde by navíc pobírali sníženou mzdu.

Podle deníku New York Times to chvíli vypadalo, že se Tesla a Alameda County dokážou dohodnout na kompromisu v podobě znovuotevření továrny 18. května. Muskův přístup to prý však znemožnil.


Automobilka Tesla v několika e-mailech zaslaných všem zaměstnancům žijícím v USA představila své plány na opětovné zahájení výroby. Podle serveru CNBC se do továrny v San Francisco Bay Area, která byla uzavřena kvůli pandemii COVID-19, mělo vrátit zhruba 30 % pracovníků.

„Na základě prohlášení guvernéra Newsoma, který dříve dnešního dne schválil výrobu v Kalifornii, se zítra odpoledne budeme snažit restartovat produkci ve Fremontu,“ uvedl Elon Musk minulý čtvrtek. „Budu na lince osobně pomáhat kdekoliv budu moct.“

Musk rovněž konstatoval, že pokud by se někdo kvůli návratu do práce měl cítit nepříjemně, může klidně zůstat doma. „Tyto časy jsou těžké, takže díky moc za tvrdou práci, aby Tesla byla uspěšná!“ dodal.

Tesla v jednom z výše zmíněných e-mailů popsala i „vylepšenou“ strategii znovuotevření. Ta zahrnuje například požadavky na nošení ochranných prostředků. Zaměstnance, kteří by s přijatými protokoly měli problém, by čekalo neplacené volno.

CNBC nicméně upozorňoval na to, že ani všechny tyto skutečnosti neznamenají změnu karanténních pravidel platných na úrovni okresu, tudíž lehce mohou nastat další komplikace. A nastaly. Zdravotnické oddělení Alameda County podle aktuálních informací prohlásilo, že továrna musí zůstat zavřená, na což Musk reagoval podáním žaloby k federálnímu soudu v San Franciscu.

Diskuze (79) Další článek: Výrobce řadičů Phison bude podporovat paměti od čínské firmy YMTC. Dočkáme se rychlých a levných SSD?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,