Koronavirus | Tesla Motors

Továrna Tesly ve Fremontu funguje i v období karantény kvůli koronaviru. Policii se to nelíbí

Většina San Francisco Bay Area je kvůli pandemii COVID-19 v současné době v karanténě, což znamená, že její obyvatelé mohou opouštět svá obydlí pouze v případech nezbytné nutnosti.

Deník Los Angeles Times nicméně upozornil na to, že továrna Tesly ve Fremontu stále funguje. Okres Alameda County totiž podnikání Muskovy automobilky považuje za „esenciální“. Vtipné ovšem je, že nedokáže vysvětlit proč.

„To je dobrá otázka,“ reagoval jeho tiskový mluvčí na dotaz novinářů. „Právě teď se pohybujeme v nezmapovaných vodách.“

Je panika kolem SARS-CoV-2 hloupá?

Sám Musk v pondělí rozeslal zaměstnancům továrny hromadný e-mail, v němž jim oznámil, že pokud se cítí byť jen trochu nemocně, mohou  klidně zůstat doma.

Slavný vizionář má na nebezpečnost COVID-19 značně skeptický pohled. Například počátkem března na Twitteru paniku kolem nového koronaviru SARS-CoV-2 označil za „hloupou“. Před několika dny pak svým podřízeným sdělil, že „riziko úmrtí na C19 je mnohem menší než riziko úmrtí při jízdě autem domů“.

Rýpnutí si ostatně neodpustil ani při psaní výše zmíněného pondělního e-mailu. Mj. v němž totiž uvedl, že škody způsobené panikou jsou podle jeho upřímného přesvědčení mnohem větší než škody způsobené samotným virem.

Aktualizováno: Electrek informoval o tom, že podle kanceláře šerifa okresu Alameda County Tesla nevyhovuje definici „essential business“ uvedené v Alameda County Health Order. Ve fremontské továrně by tedy správně měly probíhat pouze základní operace.

Netřeba asi dodávat, že výroba nových automobilů mezi takové operace rozhodně nepatří. Musk ji tedy bude muset dočasně zastavit – samozřejmě za předpokladu, že opět nedojde k nějaké změně.

Titulní foto: Maurizio Pesce from Milan, Italia, CC BY 2.0

Diskuze (75) Další článek: Nvidia vyprodala sloty pro GeForce Now. Pro více hráčů nemá prostor

Témata článku: Koronavirus, USA, COVID-19, Tesla Motors, Elon Musk, Twitter, San Francisco Bay Area, Karanténa, San Francisco Bay, March, Fremont, Panika, Milan, Italia, Okres, Alameda, Nebezpečnost, Továrna, Tesla, Los Angeles times, Riziko úmrtí


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky