Továrna Tesly ve Fremontu funguje i v období karantény kvůli koronaviru. Policii se to nelíbí

Většina San Francisco Bay Area je kvůli pandemii COVID-19 v současné době v karanténě, což znamená, že její obyvatelé mohou opouštět svá obydlí pouze v případech nezbytné nutnosti.

Deník Los Angeles Times nicméně upozornil na to, že továrna Tesly ve Fremontu stále funguje. Okres Alameda County totiž podnikání Muskovy automobilky považuje za „esenciální“. Vtipné ovšem je, že nedokáže vysvětlit proč.

„To je dobrá otázka,“ reagoval jeho tiskový mluvčí na dotaz novinářů. „Právě teď se pohybujeme v nezmapovaných vodách.“

Je panika kolem SARS-CoV-2 hloupá?

Sám Musk v pondělí rozeslal zaměstnancům továrny hromadný e-mail, v němž jim oznámil, že pokud se cítí byť jen trochu nemocně, mohou  klidně zůstat doma.

Slavný vizionář má na nebezpečnost COVID-19 značně skeptický pohled. Například počátkem března na Twitteru paniku kolem nového koronaviru SARS-CoV-2 označil za „hloupou“. Před několika dny pak svým podřízeným sdělil, že „riziko úmrtí na C19 je mnohem menší než riziko úmrtí při jízdě autem domů“.

Rýpnutí si ostatně neodpustil ani při psaní výše zmíněného pondělního e-mailu. Mj. v němž totiž uvedl, že škody způsobené panikou jsou podle jeho upřímného přesvědčení mnohem větší než škody způsobené samotným virem.

Aktualizováno: Electrek informoval o tom, že podle kanceláře šerifa okresu Alameda County Tesla nevyhovuje definici „essential business“ uvedené v Alameda County Health Order. Ve fremontské továrně by tedy správně měly probíhat pouze základní operace.

Netřeba asi dodávat, že výroba nových automobilů mezi takové operace rozhodně nepatří. Musk ji tedy bude muset dočasně zastavit – samozřejmě za předpokladu, že opět nedojde k nějaké změně.

Titulní foto: Maurizio Pesce from Milan, Italia, CC BY 2.0

Diskuze (72) Další článek: Nvidia vyprodala sloty pro GeForce Now. Pro více hráčů nemá prostor

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,