Auta na vodík | Toyota

Toyota oznámila tahač poháněný vodíkem

Toyota oznámila tahač poháněný vodíkem

Toyota oznámila, že hodlá vyvinout tahač využívající vodíkové palivové články. „Bude to tiché, bezproblémové a výkonné… a nebude to emitovat nic jiného než vodu,“ uvedl senior inženýr Tak Yokoo ze jmenované společnosti.

Tento vůz je určený speciálně pro severoamerický trh. Toyota, proto na jeho výrobě bude spolupracovat s Hino USA.

První demonstrační tahač by měl být veřejnosti předveden někdy v první polovině příštího roku. Zatím o něm však nejsou k dispozici v podstatě žádné informace.

Určitá vodítka může poskytnout prototyp tzv. Project Portal 2.0, který byl představen v roce 2018. Ten má výkon 670 koňských sil a tažnou kapacitu 80 000 liber, tedy cca 36 tun. Jeho dojezd činí zhruba 480 km.

Tato zpráva přichází krátce poté, co byla automobilka Nikola Motors obviněna z mystifikace. Té se měla dopustit před dvěma lety tím, že svůj vodíkový tahač One jednoduše pustila z kopce a natočila promo video, které působilo dojmem, že zachycuje jízdu již funkčního prototypu.

Auta na vodík

Automobily s vodíkovými palivovými články se jeví jako možná alternativa k bateriovým elektromobilům. Co je lepší? Tím jsme se na VTM.cz intenzivně zabývali celý týden a vznikl z toho miniseriál článků plných zajímavých informací:

Diskuze (42) Další článek: Sony svléklo PlayStation 5 donaha. Chlazení je skutečně masivní a využívá tekutý kov

Témata článku: Technika, Doprava, USA, Auta na vodík, Vodík, Výroba, Prototyp, Toyota, Automobilka, Inženýr, Nikola Motors, Palivový článek, Tahač


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4