Toyota pracuje na robotech, kteří by měli usnadňovat život seniorům

Toyota Research Institute (TRI) představil řadu nových robotů. Ti by jednoho dne mohli pomáhat seniorům (nebo i mladším lidem trpícím různými zdravotními obtížemi) s vybranými domácími prácemi.

Jak ale poznamenal The Verge, některé z těchto strojů nejsou právě praktické. Tak třeba robot určený k plnění myčky vypadá, jako by byl určen spíše pro provoz v nějaké tovární hale: jde o obří rameno pohybující se po konstrukci zabudované do stropu.

Kromě toho nelze očekávat, že tito roboti se v dohledné době dostanou do prodeje. „Jsou to prototypy urychlující náš výzkum… ale v blízké budoucnosti z nich nebudou produkty,“ uvedl Max Bajracharya z TRI.

Na druhé straně je jen otázkou času, než se situace změní a podobná zařízení se stanou relativně běžnou součástí našich domácností.

„Znamená to budovat technologii, která nám umožní nadále žít, pracovat a chovat se jeden k druhému jako bychom byli mladší,“ konstatoval CEO TRI Gill Pratt.

Diskuze (5) Další článek: IBM se rozdělí na dvě společnosti. Jedna bude zaměřena na cloud, druhá na zbytek podnikání

Témata článku: Technologie, Budoucnost, Výzkum, Roboti, CEO, Toyota, Stárnutí, TRI, A-C - T-G, Automaton, Robot, Konstrukce, The Verge, Senior, Kter, Domácí práceUnikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Tablet Surface dotahuje Microsoft pomalu k dokonalosti. Jeho devátá generace využívající nejnovější procesory Intel Alder Lake je toho důkazem.

Antonín Trčálek
Surface ProTestyMicrosoft
Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu