Toyota si nechala patentovat autonomní „tankovací dron“

Toyota si nechala patentovat zajímavý autonomní dron, který by jednoho dne mohl jezdit na požadovaná místa a doplňovat tam vozidlům benzín či vodík – popřípadě dobíjet baterie (v případě, že by jednalo o elektromobily).

dostupných dokumentů plyne, že toto zařízení by mj. disponovalo úložným prostorem, systémem pro doplňování paliva a centrálním ovládačem. Není jasné, zda by mělo svůj úkol plnit i za jízdy, tedy podobně jaké letecké tankery.

Díky senzorům přiblížení, GPS a automatizovaným portům by se nicméně řidič nemusel o nic starat – prostě by jen seděl ve svém autě a čekal, až celá operace skončí.

Zatím se však stále jedná výhradně o patent. A není zrovna moc pravděpodobné, že by se taková technologie v dohledné době skutečně začala vyrábět.

Jedním z důvodů je to, že jsme v oblasti samořídících vozidel stále ještě nedosáhli autonomie úrovně 5. Jinak řečeno, nedisponujeme softwarem, který by zvládnul zajistit bezpečný provoz těchto dronů.

Diskuze (23) Další článek: Neobvyklá havárie Tesly: Bourala v tak vysoké rychlosti, že se vytrhly baterie a způsobily požár v nedalekém domě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,